6.1-inç iPhone yolda! Fiyatı ne olacak?

Apple'ın 2018 yılı içerisinde piyasaya çıkarması beklenen 6.1-inç LCD ekranlı iPhone modeliyle ilgili yeni bilgiler geldi. Fiyatıyla ilgili de detaylar var.

6.1-inç iPhone yolda! Fiyatı ne olacak?

Apple'ın iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri piyasada satışta. Bu cihazların son satış rakamları henüz belli değil ancak analistler özellikle iPhone X satışlarının "zayıf" olduğunu söylüyorlar. Apple bir taraftan bu satışları arttırmak için çeşitli kampanya ve tanıtımlar üzerinde çalışmaya devam ederken diğer taraftan da 2018 yılında çıkaracağı iPhone'lar için çalışıyor. Bu anlamda bugün analistlerden yeni bilgiler geldi.

KGI Analisti Ming-Chi Kuo, Çin'de iPhone X'in satışlarının beklentilerin altında olacağını söylüyor ve Apple'ın mevcut çeyrekte 20 ila 30 milyon aralığının altında 18-20 milyon adet sattığını iddia ediyor.

Ayrıca Apple'a yakınlığıyla bilinen analist Kuo, 2018'de LCD 6.1 inç, OLED 6.5 inçlik ve iPhone X'in devamı modelini yani iPhone X Plus'ı içeren üç iPhone modelinin piyasaya sürüleceğini söylüyor. Ayrıca yeni 2018 modellerinin üretimi arttıkça Apple'ın mevcut iPhone X üretimini tamamen durdurabileceğini de sözlerine ekledi.

İPHONE'LARDAKİ "İ" HARFİ NE ANLAMA GELİYOR?

FİYATI NASIL OLACAK?

Öte yandan bu iPhone'lar arasında yer alan 6.1 inçlik, LCD ekranlı modelin düşük ve orta menzilli pazarları hedefleyeceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca bu telefonun ABD'de 649 ila 749 dolar civarında satış fiyatına sahip olacağı söyleniyor.

BİZE ULAŞIN