Bitcoin madenciliğinin etinden sütünden faydalanan adam

Bitcoin madenciliği yapan adam bununla kalmayıp bu esnada açığa çıkan ısıyı da çok farklı bir iş için kullanmaya başlamış.

Bitcoin madenciliğinin etinden sütünden faydalanan adam

Bitcoin'in bu aylarda geldiği nokta ve değeri Bitcoin madenciliği diye bir iş alanı ve yatırım sektörünün doğmasına sebep oldu. İnsanlar Bitcoin platformunun güvenliği için güçlü bilgisayar sistemleri kurarak ciddi şekilde "Bitcoin madenciliği" işine girmeye devam ediyor.

Bu anlamda son olarak Bruce Hardy adlı adam, Kanada'da Winnipeg'in batısındaki eski bir araba müzesinin ikinci katında 30'dan fazla bilgisayarla Bitcoin madenciliği işine girmiş.

Buraya kadar her şey normal ancak Hardy, bu işlemler esnasında bilgisayarların ürettiği yüksek ısıyı çok farklı bir amaçla kullanarak tüm dünyada adını duyurmayı başardı. Bu adam, Bitcoin madenciliği yaparken üretilen ısıyı, ortama kurduğu, serada bitkilerin daha rahat yetişebileceği bir alan oluşturmakta kullanmış. Ve bunda da başarılı olmuş.

Bölgede 20.000 metrekarelik bir binanın sahibi olan adam, tüm bu binayı marul, fesleğen ve filizlenmiş arpa yemi ile doldurmuş.

Bu anlamda bir şirket kuran adam, sürdürülebilir gıda sistemleri oluşturmak için teknolojiyi kullanmaya devam ediyor ve her iki taraftan da kazanç sağlıyor.

BİZE ULAŞIN