Samsung "Planlı performans düşürme" konusunda açıklama yaptı

Samsung, İtalya'da başlatılan soruşturma konusunda açıklama yaptı ve yetkilileri bilgilendirdi. Güney Koreli üretici neler dedi? İşte detaylar...

Samsung Planlı performans düşürme konusunda açıklama yaptı

İtalya'da geçtiğimiz günlerde Apple ve Samsung hakkında telefonların performanslarını düşürmekten dolayı soruşturma başlatıldı. İtalya Rekabet Kurumu (AGCM/Autorita Garante della Concorrenza e del Mercato), her iki şirket hakkında resmi incelemelerin yani soruşturmanın başladığını duyurdu.

SAMSUNG HAKKINDA "TELEFONLARIN PERFORMANSINI YAVAŞLATMAKTAN" DOLAYI İNCELEME BAŞLATILDI

APPLE VE SAMSUNG HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Apple ve Samsung'un, ürünlerinde performansı kasıtlı olarak düşürdüğü ve tüketicileri yeni ürünleri satın almaya yönlendirdiği ileri sürülüyor. Apple zaten güç yönetiminde değişiklik yaptığını ve performansı düşürdüğünü resmi olarak açıklamıştı. Cupertino merkezli teknoloji devi, bu yüzden başta Amerika olmak üzere çeşitli ülkelerde davalarla karşı karşıya geldi. Bu yüzden İtalya Rekabet Kurumu'nun Apple'a karşı soruşturma açması şaşırtıcı değil.

SAMSUNG GALAXY S9'UN FİYATI NE OLACAK?

SAMSUNG AÇIKLAMA YAPTI

Bununla birlikte Samsung'un ismi kasıtlı olarak performansı yavaşlatmak konusunda ilk kez anıldı. Samsung sonunda suskunluğunu bozdu ve İtalya'daki gelişmelerle ilgili açıklama yaptı. Şirket, hiçbir cihazında böyle bir şey yapmadığını ve güncellemeler içinde yavaşlamaya sebep olabilecek bir yazılım değişikliği olmadığını vurguladı.

Samsung İtalya Rekabet Kurumu ile bağlantıya geçtiğini ve konuyla ilgili gerekli bilgileri yetkililere verdiğini belirtti. Koreli üretici soruşturma boyunca yetkililerle birlikte iş birliği içinde olacak.

Sonuç olarak Samsung söz konusu iddiaları kesin bir dille reddetti. İtalya'da soruşturma devam ediyor, eğer şirketlerden biri veya her ikisi birden suçlu bulunursa milyonlarca euroluk cezalar alabilirler.

SAMSUNG GALAXY S8'İN ANDROİD 8.0 OREO GÜNCELLEMESİ NE DURUMDA?

BİZE ULAŞIN