iOS 11.2.5 güncellemesi yayınlandı

Apple bugün iPhone ve iPad cihazları için iOS 11.2.5 güncellemesini dağıtmaya başladı.

iOS 11.2.5 güncellemesi yayınlandı

Apple, bir aydan fazla süredir beta testini devam ettirdiği iOS 11.2.5, watchOS 4.2.2, macOS 10.13.3 ve tvOS 11.2.5 güncellemelerini son kullanıcılar için yayınladı. Kullanıcılar, güncellemeleri, her bir platformun kendi güncelleme mekanizmasını kullanarak yükleyebilir veya indirebilir.

iOS 11.2.5, Spectre güvenlik açığı için bir düzeltme paketi getiren iOS 11.2.2 sürümünden sadece iki hafta sonra geliyor. iPhone ve iPad'ler için yayınlanan iOS 11.2.5 güncellemesi, Mesajlar uygulamasının donmasına neden olan hatayı düzeltiyor. Ayrıca HomePod ve Siri News için bazı geliştirmeler sunuyor.

Yaklaşık 178 MB dosya boyutuna sahip olan güncellemeyi telefonunuzun Yazılım Güncellemeleri bölümünden indirebilirsiniz.

İOS 11'İN GÜNCEL KULLANIM ORANI

Bu güncelleme şu yenilikleri getiriyor;

-iOS 11.2.5, HomePod için destek içerir ve Siri'nin haberleri okuma yeteneğini sunar (yalnızca ABD, İngiltere ve Avustralya). Bu güncelleme ayrıca hata düzeltmeleri ve geliştirmeler de içerir.
-Apple Kimliğinizi, Apple Müzik'inizi, Siri'yi ve Wi-Fi ayarlarınızı HomePod'a yükleyin ve otomatik olarak aktarın.
-Siri şimdi haber okuyabilir, sadece "Hey Siri, haberleri oku" demeniz yeterli. Spor, İş Dünyası veya Müzik gibi belirli haber kategorilerini de isteyebilirsiniz.
-Diğer iyileştirmeler ve düzeltmeler.
-Telefon uygulamasının çağrı listesinde eksik bilgi görüntülemesine neden olabilecek bir sorunu giderir
-iPhone X'in Face ID ile kilidini açarken bazı Exchange hesaplarından Mail bildirimlerinin Kilit ekranından kaybolmasına neden olan bir sorunu düzeltir.
-İleti görüşmelerinin geçici olarak listeden çıkmasına neden olabilecek bir sorunu giderir.
-VoiceOver'ın oynatma hedeflerini ve AirPod pil düzeyini duyurması için yeteneği ekler.

BİZE ULAŞIN