Xiaomi Mi 6X'te Surge S2 sistem çipi olacak

Çinli üretici Xiaomi, telefonları dışında diğer ürünleri ve geliştirdiği teknolojilerle de kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Şirketin, Surge S2 sistem çipini önümüzdeki ay sonunda düzenlenecek olan MWC 2018'de açıklaması bekleniyor.

Xiaomi Mi 6X'te Surge S2 sistem çipi olacak

Çinli sanayi kaynaklarına dayandırılan yepyeni bir rapora göre Xiaomi, Surge S2 üstünde çalışıyor. Bu sistem çipi 16 nm süreciyle TSMC tarafından üretilecek ve Xiaomi Mi 6X'e güç verecek.

XİAOMİ Mİ 6X ORTAYA ÇIKTI. Mİ 6X'İN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

SURGE S2'NİN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Daha önce Surge S2'le ilgili bir takım bilgiler söylenti değirmeninde yer almıştı. Bu yeni rapor ise bilgileri bir kere onaylıyor. Kaynakların aktardıklarına göre Surge S2, 8 çekirdekli bir sistem çipi. Bu çekirdeklerin dördü 2.2 GHz hızında çalışan Cortex-A73, geri kalan dördü ise 1.8 GHz'de çalışan Cortex-A53. Rapor grafik işlemcisinin ise Mali-G71 MP8 olduğunu belirtiyor ki, geçtiğimiz sene çıkan Surge S1'deki Mali-T860'ın üzerine büyük bir gelişme diyebiliriz.

Xiaomi Mi 6X, Surge S2'yi kullanan ilk cihaz olacak. Şirketin gelecek dönemde aynı sistem çipiyle farklı telefonlar çıkarması bekleniyor. Başka bir kaynak daha ileride çıkacak başka bir modelde Surge S2'nin modifiye edilmiş sürümünün yer alacağını ileri sürdü.

XİAOMİ MIUI 9 GÜNCELLEMESİ ALACAK TELEFONLAR HANGİLERİ? İŞTE GÜNCELLENECEK XİAOMİ TELEFON MODELLERİ!

BİZE ULAŞIN