iOS 11.2.5 güncellemesi önemli bir düzeltme içeriyor

Apple geçtiğimiz akşam iOS 11.2.5 güncellemesini son kullanıcılarla paylaştı. Güncelleme HomePod desteği, Siri'nin haberleri okuması gibi bir takım yenilikler içeriyor. Fakat bu güncellemenin derinliklerinde önemli bir düzeltme daha var.

iOS 11.2.5 güncellemesi önemli bir düzeltme içeriyor

Bir süredir beta aşamasında olan iOS 11.2.5'in final sürümü dün akşam yayınladı. Bu güncellemede en çok dikkat çeken yenilikler Siri'nin haberleri okuması ve HomePod desteği. Diğer yandan güncellemenin sürüm notlarında önemli bir konudan daha bahsedilmiş.

İOS 11.2.5 GÜNCELLEMESİ YAYINLANDI

IPHONE'UN ÇÖKMESİNE SEBEP OLAN HATA

iOS 11.2.5, chaiOS isimli problemi de düzeltiyor. Geliştirici Abraham Masri tarafından Mesajlar uygulamasında bulunan bu hata, iPhone'ların ve Mac'lerin donmasına ve çökmesine sebep oluyor. Mesajlar uygulaması bağlantılara ilişkin bir ön izleme oluşturur. Apple, geliştiricilerin web sitelerinin HTML'sine birkaç karakter eklemesine izin veriyor. Uygulamadaki bağlantıyı özelleştiriyor. Fakat Masri ise izin verilenden daha fazla karakter eklemeyi başardı. Böyle bir mesaj alan kullanıcı, önizlemedeki bağlantıya dokununca iPhone donuyor ve yeniden başlıyor. Mac'te ise performans sorunu yaşanıyor.

CHAİOS, İPHONE'UNUZUN KİLİTLENMESİNE VEYA ÇÖKMESİNE NEDEN OLABİLİR!

Apple, sürüm notlarında sorunun kısa mesajlarda alınan bağlantıların işlenmesi ve sunulma biçiminden kaynaklandığına değinmiş. Hatayı ise Abraham Masri'nin bulduğunu belirtmiş.

Eğer chaiOS problemiyle karşılaşmak istemiyorsanız, iOS 11.2.5'i yüklemenizi tavsiye ederiz.

YAVAŞLAYAN İPHONE'U HIZLANDIRMA YÖNTEMLERİ

BİZE ULAŞIN