Samsung çalışanları müşterinin özel resimlerine ve mesajlarına baktı!

İngiltere'de gerçekleşen bir olayda Samsung yetkili servisinde çalışan personelin, tamir için bırakılan bir telefondaki özel fotoğraflara ve mesajlara baktığı iddia edildi.

Samsung çalışanları müşterinin özel resimlerine ve mesajlarına baktı!

İngiltere basınında yer alan haberlere göre Jo Tiffin-Lavers isimli 28 yaşındaki genç bir kadın, ocak ayı başında ekran tamiri için telefonunu, Croydon'da bulunan Samsung servisine bıraktı. Fakat burada çalışan Samsung personelinin, Lavers'ın telefonundaki özel fotoğraflara ve mesajlara baktığı iddia ediliyor.

SAMSUNG GALAXY S9 VE GALAXY S9+ DAHA HIZLI MI ŞARJ OLACAK?

WHATSAPP VE INSTAGRAM'A GİRİŞ YAPILMIŞ

Lavers yaptığı açıklamada, galerisini kontrol ettiğinde telefonu verdiği günle aynı tarihte fotoğraflarına bakıldığını belirtti. Google etkinliklerini kontrol ettiğinde ise Samsung telefonundan WhatsApp'a ve Instagram'a giriş yapıldığını gördüğünü sözlerine ekledi.

SAMSUNG AÇIKLAMA YAPMADI

İddiaya göre yetkili servis, iyi niyet jesti olarak ekran tamiri parasını geri ödemeyi teklif etmiş. Fakat konuyla ilgili olarak özür dilememiş. Bununla birlikte yazılanlara göre Samsung, Jo Tiffin-Lavers ile iletişime geçti. Ancak Koreli üretici konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapmadı.

SAMSUNG GALAXY NOTE8 VE GALAXY S6 EDGE+ GÜNCELLENDİ

BİZE ULAŞIN