Galaxy S9 için resmi açıklama geldi!

Samsung amiral gemisi modelleri Galaxy S9 ve S9 Plus'ı duyuracağı tarihi resmi olarak açıkladı.

Galaxy S9 için resmi açıklama geldi!

Samsung, 25 Şubat günü Samsung Unpacked etkinliği sırasında Samsung Galaxy S9'u duyuracağını resmi olarak paylaştığı basın davetiyeleriyle birlikte duyurmuş oldu. Barselona'daki MWC fuarının başlamasından önceki gün, basınla paylaşılacak olan cihaz, bir sonraki gün fuarın ilk günüyle birlikte tüm katılımcılara sergilenecek.

Diğer taraftan paylaşılan davetiyede Galaxy S9'dan direkt olarak bahsedilmese de "9" rakamı gözlerden kaçmıyor ve rakamın solundaki "Kamera" kelimesi de dikkat çekiyor. Ayrıca Samsung "Kamera" kavramını yeniden tanımladığını da söyleyerek bu konuda bir hayli iddialı görünüyor.

SAMSUNG ÇALIŞANLARI MÜŞTERİNİN ÖZEL RESİMLERİNE VE MESAJLARINA BAKTI!

KAMERAYI YENİDEN TANIMLIYOR!

Peki Samsung'un davetiyede de söz ettiği bu kadar iddialı kamerada nelerin olması bekleniyor? Söylenene göre cihazlarda değişken diyafram olarak adlandırılan yeni bir özelliğe yer veriliyor. Bu özellik, kullanıcının 12MP arka kameranın diyafram aralığını duruma bağlı olarak f/1.5 ile f/2.4 arasında değiştirmesine izin verecek. Kamera aynı zamanda 1080p FHD çözünürlükte 480fps'de süper ağır çekim videolar çekebilecek. Geçen sene 720p HD'de 240 fps'de ağır çekim kaydedebilen modelleri görmüştük.

Hem Samsung Galaxy S9 hem de Galaxy S9+'un Snapdragon 845 yonga seti mobil platformunu çalıştırılması bekleniyor. Galaxy S9, 5.8 inç Süper AMOLED ekran, Galaxy S9+ ise 6.2 inç Süper AMOLED ekrana sahip olacak. Galaxy S9 ve Galaxy S9 + sırasıyla 3000mAh ve 3500mAh pil ile gelecek.

SAMSUNG GALAXY S9 PLUS KARŞINIZDA!

BİZE ULAŞIN