Apple App Store'dan sonra Apple Music ve iCloud'un fiyatlarına da zam yaptı

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın, App Store'da uygulama fiyatlarına ve uygulama içi satışlara zam yapacağı ortaya çıkmıştı. Fakat fiyat artışı sadece uygulamalarla sınırlı değil. Eğer Apple Music kullanıyorsanız bundan sonra aylık olarak daha fazla ücret ödeyeceksiniz görünüyor.

Apple App Store'dan sonra Apple Music ve iCloud'un fiyatlarına da zam yaptı

Apple, Türkiye dahil olmak üzere Beyaz Rusya, Suudi Arabistan, Ermenistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde App Store uygulama fiyatlarına zam yaptı. Geliştiricilere gönderilen e-postayla birlikte ortaya çıkan bu durum, Apple'ın vergi mükellefi olmasından dolayı kaynaklanıyor.

Türkiye'deki fiyatlarda %18'lik artış oldu. Bundan sonra Apple uygulama satışlarından elde ettiği gelirlerin vergisini ödeyecek.

APPLE TÜRKİYE'DE APP STORE FİYATLARINA ZAM YAPTI! FİYATLAR NE KADAR ARTTI?

APPLE MUSIC SERVİSİNİN FİYATLARI ARTTI

Apple, Apple Music servisinin de fiyatlarına zam yaptı. Apple Music'in aylık 9.99 TL olan fiyatı 13.99 TL olurken, yıllık fiyatı ise 99 TL'den 139 TL'ye çıktı. Aile paketinin fiyatı ise 14.99 TL'den 20.99 TL'ye yükseldi. Yeni fiyatlar 25 Şubat'tan itibaren geçerli olacak.

İPHONE 7'LERİN PERFORMANSI YAVAŞLATILDI MI?

ICLOUD DA BUNDAN ETKİLENDİ

Zamlar iCloud servisi için de geçerli. Şirket abonelerine gönderdiği e-postada iCloud hizmetinin de zamlandığını açıkladı. Mesela 200 GB'lık alan için 7.99 TL olan fiyat 11.99 TL'ye çıktı. iCloud servisinden yararlanan kullanıcılar 26 Şubat'tan itibaren yeni fiyatlardan ödeme yapacak.

İPHONE X'İ BULAŞIK MAKİNESİ DETERJANIYLA PİŞİRDİLER İPHONE X İNCELEMESİ

BİZE ULAŞIN