Apple iPhone SE 2 çıkış tarihi

Apple'ın küçük ekranlı iPhone modeli olan iPhone SE'nin yeni nesil versiyonu iPhone SE 2'nin çıkış tarihi detaylandı.

Apple iPhone SE 2 çıkış tarihi

Apple yeni iPhone modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl geçen yıldan farklı olarak bir de yeni iPhone SE modeli piyasaya sunacağı söylenen Apple'ın bu telefonun lansmanını ne zaman yapacağıyla ilgili bugün yeni bilgiler geldi.

Apple, son raporlara göre dört farklı yeni nesil iPhone modeli geliştiriyor deniliyordu. Bunlar; 5.7 inç ya da 5.8 inçlik bir LCD ekranlı model; 6.0 ya da 6.1 inç LCD ekranlı bir model; 6.0 ya da 6.1 inçlik OLED ekranlı bir model ve 6.4 - 6.5 inç'lik bir OLED model olacaktı.

Ancak bugün gelen yeni bilgiler beşinci bir modelden bahsediyor. Bu yeni iPhone modelinin ise iPhone SE 2 olacağı söylendi.

APPLE BU SENE DÖRT YENİ İPHONE MODELİ ÇIKARACAK!

iPhone SE, Apple'ın eski iPhone 5'leriyle benzer tasarıma sahip ancak daha modern dahili bileşenleriyle dikkat çekmişti. Söylentilere göre "iPhone SE 2" olarak anılan yeni versiyon da benzer tasarımla geliyor ve dahili bileşenleri yine üst seviyelere taşıyor. Analistlere göre, Apple'ın iPhone SE modelinni yeni sürümü, aynı zamanda Apple'ın mevcut iPhone serisi gibi kablosuz şarjı da destekleyecek.

Diğer taraftan yeni iPhone SE 2'nin Mayıs veya Haziran aylarında piyasaya sürülmesi ve ikinci çeyreğinde seri üretime geçeceği söylendi.

BİZE ULAŞIN