iPhone 7'lerin performansı yavaşlatıldı mı?

Apple'ın eski iPhone'ları kasıtlı yavaşlatması bir süredir gündemde olan ve konuşulan bir konu. Bu yüzden Cupertino merkezli şirket davalarla karşı karşıya kaldı. Şimdi bu konuyla ilgili ilginç bir gelişme daha var.

iPhone 7'lerin performansı yavaşlatıldı mı?

Geçtiğimiz aralık ayında Apple, iPhone'ların aniden kapanmasını engellemek için cihazların performansını düşürdüğünü kabul etmiş ve konuyla ilgili olarak özür dileyip, indirimli pil değişim programı başlatmıştı. Performansı düşürülmesi iPhone 6s ve altındaki eski cihazları etkiledi. 10.2.1 güncellemesinden sonra güç yöneteminde yapılan değişiklikle gerçekleşen bir durum. Peki iPhone 7'ler herhangi bir sorun var mı?

İOS 11.2.5 GÜNCELLEMESİ İPHONE'LARDA SORUNA NEDEN OLDU

IOS 11.2.5'TEN SONRA IPHONE 7'NİN PERFORMANSI DÜŞTÜ

Apple destek forumlarında ilginç bir konu yer alıyor. Batyrbek nickli kullanıcı geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 11.2.5 güncellemesini iPhone 7'ye yükledikten sonra performansın düştüğünü iddia etti ve benchmark ekran görüntüsü yayınladı.

GeekBench'e ait ekran görüntüsünde telefonun 10 Ocak tarihinde aldığı tek çekirdek sonucu 3522, çoklu çekirdek sonucu 5891 olarak görülüyor. Ancak 11.2.5 çıktıktan sonra yapılan benchmark'lar sonuçlar düşmüş. 24 Ocak tarihli sonuçların birinde tek çekirdek sonucu 1861, çoklu çekirdek sonucu da 3208 çıkmış.

TARTIŞMA ÇIKTI

Batyrbek, performansın düşmesinin Galaxy Note 7'nin patlamasından daha ciddi bir durum olduğunu yazmasıyla birlikte küçük çaplı bir tartışma da yaşanmış.

Apple, iOS 11.3 güncellemesi üstüne çalışıyor. Birçok yeniliği içeriğinde barındıran 11.3'te, performansı yavaşlatan güç yönetimi özelliğini kapatmaya yarayan bir seçenek olacak. Ayrıca pil hakkında daha fazla detay da kullanıcıya sunulacak.

İOS 11.3 GÜNCELLEMESİ NELER GETİRİYOR? İPHONE'LAR HIZLANIYOR!

BİZE ULAŞIN