Teknoloji devi halka arz yapabilir

Teknoloji şirketleri arasında önlerde yer alan Dell, yönetim kurulunu toplamaya hazırlanıyor. Gerçekleşecek olan toplantıda halka arz gibi önemli konular masaya yatırılacak.

Teknoloji devi halka arz yapabilir

ABD'li bilgisayar üreticisinin yönetim kurulu bu ay sonunda şirketin geleceğine yön verecek yeni hamleler üzerinde uzlaşmak üzere bir araya gelecek. Dell son büyük atılımını, 2016 yılında EMC'yi 67 milyar dolara satın alarak yapmıştı.

ASELSAN'DAN İKİNCİL HALKA ARZ ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN FLAŞ AÇIKLAMA

EMC'Yİ SATIN ALMIŞTI

Yüksek maliyetli EMC satın almasının ardından beklediği kârlılık artışını yakalayamayan Dell, yeni yollar arayışında ve masada birçok alternatif var. Konuya yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Dell yönetim kurulu şirketin kârlılığını ve nakit akışını artıracak birkaç potansiyel satın alma hedefi belirledi.

SPK'DAN 'MİLYAR DOLARLIK HALKA ARZ' AYARI

HALKA ARZ SEÇENEĞİ

Bloomberg'in haberine göre, Dell henüz kesin bir yol haritası belirlemedi ve satış ile halka arz seçeneklerini de masaya yatıracak.

Dell'in çoğunluk hisselerine sahip olduğu VMware'in hisseleri son bir yılda yüzde 62 artarak tarihin en yüksek seviyesine ulaştı. Şirketin sahip olduğu VMware hisselerinin bir bölümünü ya da tamamını satabileceği söyleniyor.

Sunucular, ekranlar, iş istasyonları ve bilgisayarlar üreten Dell'in ayrıca RSA isimli bir güvenlik ve Boomi isminde bir bulut platformu bulunuyor. (Habertürk)

BİZE ULAŞIN