Facebook ilk kez gizlilik ilkelerini açıkladı!

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcı verileriyle ilgili gizlilik ilkelerini ilk defa açıkladı. Bununla birlikte şirket, verilerin gizliliği, sistemin nasıl çalıştığı ve kimler tarafından görüldüğü gibi detayları da paylaşmaya hazırlanıyor.

Facebook ilk kez gizlilik ilkelerini açıkladı!

Dünyanın en büyük sosyal ağı, kullanıcıların gizlilik sisteminin nasıl çalıştığını anlaması ve bilgilerini koruyabilmesi için bilgilendirici videolar da yayınlamaya hazırlanıyor. Bunlar arasında sosyal ağın onlara reklam göstermek için kullandıkları verileri nasıl yönetebilecekleri, eski paylaşımların nasıl silinebileceği ve hesaplarını sildiklerinde verilerine ne olacağı gibi önemli bilgiler yer alacak.

FACEBOOK SAHTE PROFİL SAYISINI AÇIKLADI

FACEBOOK KENDİ İÇİNDE BİR İLKE İMZA ATTI

Dünya çapında 2 milyar aşkın kullanıcısı bulunan Facebook, daha önce gizlilik ilkelerini açıklamamıştı. Bu prensipler, sosyal ağın kullanıcı verilerini nasıl kullandığına dair kuralları içeriyor.

Facebook'un gizlilik prensiplerini açıklamasının sebebi Avrupa Birliği'nin yeni veri koruma yasasının yürürlüğe girecek olması. 25 Mayıs tarihinden itibaren uygulamaya alınacak yasa, internetin icadından bu yana yapılan en büyük kişisel veri koruma hamlelerinden biri olarak tanımlanıyor.

FACEBOOK'LA İLGİLİ ŞAŞIRTAN GERÇEKLER

25 MAYIS'TAN İTİBAREN...

25 Mayıs'tan itibaren sosyal ağ platformları güvenlik ihlallerini 72 saat içerisinde yetkililere bildirmek, müşterilerinin verilerini dışarıya aktarmalarına ve tamamen silmelerine izin vermek zorunda. (Habertürk)

BİZE ULAŞIN