Samsung Gear Sport incelemesi

Giyilebilir akıllı cihazlar konusunda her geçen gün yeni modeller çıkarmaya devam eden Samsung'un son ürünü Gear Sport test konuğumuz oldu.

Samsung Gear Sport incelemesi

Mavi ve siyah olmak üzere 2 renk seçeneğine sahip akıllı saat, adından da anlaşılacağı üzere spor yapanları hedefliyor. Saatin kutusundan kablosuz şarj cihazı ve ekstra bir kayış çıkıyor. Bileğinizin kalınlığına göre uygun olan kayışı kullanabiliyorsunuz. Kurulumu gerek Android gerekse iOS işletim sisteminde kolaylıkla yapılabilen saat, Samsung'un Tizen işletim sistemiyle çalışıyor.

1.2 inç-lik Super AMOLED ekran, renkleri çok iyi ve canlı olarak sunarken, yüksek dokunmatik hassasiyeti sayesinde verilen komutları çok akıcı bir şekilde yerine getiriyor. Ekran, Gorilla Glass 3 ile darbelere karşı dayanıklılık kazanmış. Saatin üzerinde 2 tuş mevcut. Alttaki tuş ana ekran için, diğeri ise geri ve seçim tuşu olarak kullanılıyor. Ekranın etrafındaki çerçeve ise menülerde ve uygulamalarda büyük kolaylık sağlıyor. Gear Sport'un ekranını (Pil ömründen birazcık da olsa ödün vererek) sürekli açık olacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Gear Sport, kullanıcıların internete bağlı olmadıklarında dahi beslenme ve egzersiz tavsiyeleri alabilmelerine imkan tanıyor. ISO standardı 22810:2010'a göre 50 metreye kadar derinlikteki suya dayanabilen saati havuzda veya denizde rahatlıkla kullanmak mümkün. Speedo'nun yeni yüzme uygulaması Speedo On ile yüzme mesafesi ve süresinden, kulaç şekline kadar yüzme ile ilgili veriler kolay bir şekilde takip edilebiliyor.

ARAYÜZ

Ekranın sol tarafında bildirimler, sağ tarafında widget'lar görüntüleniyor. Ekranı yukarıdan aşağıya doğru kaydırdığımızda da kısa yollara ulaşıyoruz. Ortalama olarak yaktığınız kaloriler, attığınız adımlar, çıktığınız katlar ölçülüp, size günlük ve haftalık raporlar halinde sunuluyor. Aynı şekilde kalp atış hızınızı da her zaman, sık sık ya da istediğiniz zamanlarda ölçecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Cihaz 10 dakika üzerindeki hareketlerinizi otomatik antrenman olarak algılayıp süre, zaman, kalori olarak sonuçları raporluyor.

Saatin gelişmiş arayüzünü zevkinize göre özelleştirebilirken, uygulama mağazasından yeni saat şekilleri, oyunlar ve uygulamalar edinebiliyorsunuz. Ancak o kadar çok seçenek var ki hangisini kullanmak istediğinize bile karar vermeniz çok zor!

Ana ekran tuşuna bastığınızda programların yer aldığı alt menüye ulaşıyoruz. Mesajlar, telefon, kişiler, müzik çalar, saat, alarm, hava durumu, S Voice gibi uygulamalar dairesel bir şekilde karşımızda. İster dokunmatik olarak isterseniz çerçeve ile uygulamalar arasında geçişler yapabiliyoruz.

BİZE ULAŞIN