AMD kripto para madencileri konusunda karar aldı

AMD'nin ekran kartları kripto para madencileri tarafından yoğun talep gördü ve yarıiletken devi bu sene iyi bir gelir elde etti. Beklenenden daha fazla ekran kartı sattı. AMD şimdi ise üretim kapasitesini artırmayı ve talebe karşılamayı planlıyor.

AMD kripto para madencileri konusunda karar aldı

Kripto para madencileri, operasyonlarının bel kemiğini oluşturan grafik işlemcilerin (GPU) stoklarını tüketti. Bunun sonucunda, grafik kartları az bulunabildiği gibi fiyatları da arttı. Bu sorunun farkında olduklarını açıklayan AMD, GPU üretimini artıracağını açıkladı.

KRİPTO MADENCİLERİ ÇOK FAZLA GPU'YA İHTİYAÇ DUYUYOR

AMD'nin geçtiğimiz ağustos ayında satışa sunduğu RX Vega serisi (Vega 56 ve 64) grafik kartları yok satmış durumda. AMD CEO'su Dr. Lisa Su, şirketin yıllık finansal sonuçlarını açıkladığı toplantıda "Kripto para madencileri çok fazla GPU'ya ihtiyaç duyuyor ve bu bizim işimiz için iyi bir haber dedi.

MİCROSOFT'UN WİNDOWS GÜNCELLEMELERİ AMD SİSTEMLERİ ÇÖKERTTİ

Şirketin gelirlerini yıllık bazda yüzde 34 oranında artırdığı ve 1,48 milyar dolar gelir elde ettiği açıklandı. AMD, grafik kartı satışlarının bir önceki yıla kıyasla yüzde 60 civarında bir artış gösterdiğini ve artışın çoğunlukla kripto para madencilerinden kaynaklandığını belirtti.

NVIDIA İSE OYUNCULARA ODAKLANIYOR

AMD kripto para madencilerine kucak açarken, en büyük rakibi Nvidia ise grafik kartlarının öncelikli olarak oyunculara satılması konusunda perakendeci iş ortaklarını uyarmıştı. (Habertürk)

BİZE ULAŞIN