20 saat oyun oynadıktan sonra felç geçirdi!

Çinli bir oyuncu aralıksız olarak 20 saat boyunca oyun oynadıktan sonra belden aşağısı felç oldu. Genç adam hastaneye kaldırıldı.

20 saat oyun oynadıktan sonra felç geçirdi!

MailOnline sitesinin haberine göre kimliği belirsiz Çinli bir oyuncu, internet kafede 20 saat boyunca aralıksız olarak oyun oynadı. Fakat tuvalete kalkmak istediğinde ise yere yığıldı. Arkadaşlarının yardımıyla ambulansa taşınan oyuncu, hastaneye kaldırıldı. Belden aşağısının felç olduğu belirtiliyor.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ OYUN BAĞIMLILIĞINI "AKIL HASTALIĞI" KABUL EDECEK

"HAREKET EDEMİYORDU"

Zhejiang, Jiaxing'de gerçekleşen olayda genç adam, 27 Ocak akşamı oyunun başına oturmuş ve 28 Ocak Pazar günü öğleden sonraya kadar oturduğu yerden hiç kalkmamış. Tuvalete gitmek istediğinde ise vücudunun alt kısmını hiç bir şekilde hareket ettiremediğini fark ettikten sonra arkadaşlarından yardım istemiş.

20 SAAT ARALIKSIZ OYUN OYNAYAN GENÇ FELÇ OLDU

Adamın arkadaşlarından biri haber ajansına, "Hiç hareket edemiyordu ve ambulans çağırdık. Sonra hastaneye kaldırdık" dedi. Çinli oyuncunun arkadaşlarına oyunu bitirmeleri için yalvardığı da ifade edildi.

ÇİN'DEN TÜRK VATANDAŞLARINA VİZE KOLAYLIĞI

10 YILDIR KAYIPTI İNTERNET KAFEDE BULUNDU

Çin'de internet kafeler oldukça yaygın ve çocuklar arasında dijital bağımlılık var. Ebeveynler bu konuda uzmanlanmış olan rehabilitasyon merkezlerine başvuru yapıyor.

Çin'de daha önce fazla oyun oynamaktan dolayı hayatını kaybedenler olmuştu. 10 yıldır kayıp olduğu sanılan Xiao Yun isimli genç bir kadın ise internet kafede oyun oynarken bulunmuştu.

BİZE ULAŞIN