Çocuğunu, tansiyonu güvenliği telefona sor

Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan yeni telefonlar, sağlıktan güvenliğe, eğitimden ödeme sistemlerine pek çok farklı alanda kullanılıyor. Yüzüklerle mobil ödeme gibi yeni kullanım alanları ortaya çıkıyor

Çocuğunu, tansiyonu güvenliği telefona sor
Akıllı telefonlar şebeke olarak sadece 4G altyapısı ile değil, yeni sensör, aksesuvar ve uygulamalarda kullanım alanını geliştiriyor. Tüm yeni ürün, konsept ve gelişmelerin aynı anda görülebileceği ender etkinliklerden biri olan Mobil Dünya Kongresi'nde sergilenen akıllı telefonların sağlık uygulamaları, yeni nesil mobil ödeme araçları dikkat çekiyor. Motorola, önemli akıllı telefon özellikleri ve sağlığınızı izlemenize yardımcı olan Moto Mod'lar ile sektörde yenilikler yaratmaya nasıl devam ettiğini ve inovasyonun nasıl DNA'larımızda yaşadığını gösteriyor. Vital Moto Mod, büyük ve küçük tansiyonunuzu doğru olarak vermenin yanı sıra beş yaşamsal belirtinizi Moto Z cihazınızdan kolaylıkla ölçmenizi sağlıyor. Benzer şekilde Samsung Galaxy S9 da telefon ekranından yüksek doğruluk derecesinde tansiyon ölçebiliyor. Bunun için parmağınızla ekrana dokunmak yeterli oluyor. Ancak şu anda bu ölçümlerin son derece hassas noktaya gelip gelmediği sağlık kurumlarının onayına bağlı.

ÇOCUKLARIN İLK TELEFONU
Fuarda sadece büyük firmalar değil, küçük girişimcilerin de telefon kullanımı konusunda özel çözümleri var. Örneğin çocuğunuza telefon kullanım ahlakı kazandırmak için hazırlanan yazılımlar dikkat çekiyor. Çocukların en büyük sorunu konsantrasyon. Konsantrasyonu bozan araçların başında akıllı telefonlar geliyor. Oysa uzaktan müdahale ederek kullanım kültürünün gelişmesine katkı sağlamak mümkün. Çocuğunuzun yemek yerken, telefonunu 30 dakikalığına ekranı kilitleyebiliyorsunuz. Yine dişini fırçalarken veya okulda olduğu sürece kullanımı ve uygulamaları sınırlamak mümkün oluyor.

YÜZÜKLE ÖDEMEYE HAZIR OL
Visa'nın Folli Follie Group ile işbirliğinde hayata geçen projede, temassız ödeme teknolojisini içinde barındıran yüzük ve bilezikler tüketicilerin tüm temassız ödeme noktalarında sorunsuz ve güvenli şekilde ödeme yapmalarına olanak verecek. Temassız özelliği taşıyan takı serisi ilk olarak bu yıl içinde National Bank of Greece (NBG) ortaklığında Yunanistan'daki tüketicilerin kullanımına sunulacak. Projenin bu ilk etabında çalışmalar, pazarlama teknolojileri şirketi QIVOS'un proje yönetimi ve uygulaması altında Visa, Folli Follie/ Links of London ve NBG iş ortaklığında devam ediyor.

İLHAMI İPHONE'DAN ALDI YAPAY ZEKÂ İLE ŞEKİLLENDİ
Asus, Mobil Dünya Kongresi'nde Zenfone 5 serisini sahneye çıkardı. Telefon, yapay zeka yetenekleri ve çift kamera ile dikkat çekiyor. ZenFone 5Z, AIE özellikli Snapdragon 845 mobil işlemcisiyle 3. nesil bir yapay zeka platformuna sahip. 8GB RAM ve 256GB'a kadar ulaşan depolama özellikleriyle ZenFone 5Z, nefes kesici performansının yanında uzun pil ömrü de sağlıyor. Çift kamera sistemiyle ön plana çıkan ZenFone 5 ise yapay zeka yeteneklerine sahip Snapdragon 636 mobil işlemcisi ile daha iyi fotoğraf ve iletişim deneyimleri sunuyor. ZenFone 5 Lite, 6 inç ekranıyla dünyanın ilk gerçek 4 kamera özelliğiyle ön plana çıkıyor. 20MP Sony ön kamerası ve 16MP arka kamerasıyla 120 derecelik geniş açı sunan ZenFone 5 Lite, yaratıcılığın önündeki engelleri kaldırıyor.
BİZE ULAŞIN