İddia: Samsung Galaxy S9 ön siparişleri beklentinin altında kaldı

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Galaxy S9, Güney Kore'de ön siparişe açıldı. Fakat yeni yayınlanan bir rapor Samsung için işlerin beklendiği gibi gitmediğini iddia ediyor. Peki neler oluyor? İşte detaylar...

İddia: Samsung Galaxy S9 ön siparişleri beklentinin altında kaldı

SamMobile'ın haberine göre Galaxy S9 ön siparişlerinin Güney Kore'de beklentilerin altında kaldığı iddia ediliyor. Raporda bahsedilen endüstri gözlemcileri telefonların ön siparişe açılmasından sonra, ilk altı saat içinde, Galaxy S8 ve Galaxy S8+'ın rakamına ulaşamadığını ileri sürüyor. Samsung henüz resmi olarak rakamları açıklamadı, bu yüzden durumun doğruluğu tartışılır.

AKILLI TELEFON SATIŞLARI SON 10 YILDA İLK DEFA DÜŞTÜ!

SADECE SAMSUNG GALAXY S9 DEĞİL!

Bununla birlikte Güney Koreli bir operatör çalışanı, birçok müşterinin yeni telefonları sorduğunu, ancak ön siparişlerin geçen yıla göre "Biraz daha düşük" olduğunu söylemiş. En azından kaynağın aktardığı bu şekilde. Ayrıca raporda LG V30S ThinQ modelinin de beklentilerin altında ön sipariş aldığı belirtiliyor.

İddialar ön siparişlerin ilk gününü içeriyor. Samsung pazarlama konusunda agresif bir stratejiye sahip ve daha fazla müşteriye ulaşma konusunda çalışmalarını hızlandıracaktır. Samsung Mobile CEO'su DJ Koh, MWC 2018'de yaptığı açıklamada Galaxy S9'un S8'e göre daha erken piyasaya sürüldüğünü ve bu yüzden daha iyi satış rakamı beklediklerini belirtmişti. Tabii ki satışların ne durumda olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

SAMSUNG GALAXY S9 VE S9+ TÜRKİYE ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLARI

BİZE ULAŞIN