Japon güneş enerjisi firması enerji fazlasını kripto madencilikte kullanıyor

Japonya’da yer alan Kumamoto-Energy firması yaptığı açıklamada üretilen enerji fazlasının kripto madencilikte kullanıldığını duyurdu.

Japon güneş enerjisi firması enerji fazlasını kripto madencilikte kullanıyor

Mumamoto-Energy 20 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada, güneş panellerinden elde ettiği fazla enerjiyi kripto para madenciliğinde kullanmayı hedeflediğini ve 2017 yılında OZ Madencilik adlı bir kripto para madenciliği şirketi kurduğunu duyurmuştu.

SAMSUNG KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ YAPACAK!

YENİLENEBİLİR ENERJİ İLE MADENCİLİK

Yapılan açıklamada, OZ Madencilik'in kullandığı enerjiyi Kumamoto-Energy'den aldığını ve madencilik işlemlerini yürüttüğü belirtilirken, OZ Madencilik aynı zamanda kripto para madencileri için teçhizat üretimi ve satışı da yaptığı eklendi. Bu durum kripto para madenciliğinin yenilenebilir enerjiyi kullanarak daha yeşil bir gelecek sağlayabileceğinin bir başka örneği oldu.

Kripto para madenciliği hakkında en çok konuşulan konuların başında gelen yüksek enerji sarfiyatı ve madenciliğin toplam enerji sarfiyatının kimi ülkelerden yüksek olmasının çevresel etkileri tartışılırken, Kumamoto-Energy'den gelen bu haber, kripto paraların yeşil bir geleceğin önünde bir engel olmadığını gösteriyor.

KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ VİRÜSÜ AKILLI TELEFONLARI TEHDİT EDİYOR!

BİZE ULAŞIN