HMD'den Nokia 9 ve Nokia 8 Pro mu geliyor?

HMD, MWC 2018'e damgasını vurdu ve yeni telefonlarını etkinlikte gösterdi. Bununla birlikte yeni yayınlanan bir rapora göre Finlandiyalı şirketin yeni cihazlar üstünde çalıştığı belirtiliyor. Söz konusu yeni telefon modelleri nedir?

HMD'den Nokia 9 ve Nokia 8 Pro mu geliyor?

Söylentilere göre HMD, bu sene sonuna kadar Nokia 8 Pro ve Nokia 9 modellerini çıkarmayı planlıyor. Nokiapoweruser sitesinin haberine göre Nokia 9 daha iyi bir telefon olacak ve 5.7 inç'lik ekrana sahip olacak. Nokia 8 Pro da ise 5.5 inç'lik ekran yer alacak.

NOKİA ATAĞA KALDI: 3-5 YIL İÇİNDE...

ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Kaynaklar Nokia 9'da penta lensin kullanılacağına inanıyor, ayrıca telefonda entegre parmak izi olacağını da iddia ediyor. Her iki telefon Snapdragon 845 sistem çipinden güç alacak, ancak aralarında RAM farkı olabilir.

Raporda Nokia 9'un Galaxy S9 gibi fiyatla satılacağı, Nokia 8 Pro'nun ise daha ucuz olacağına dair ilginç bir ifade kullanılmış. Çıkış tarihlerine gelecek Nokia 8 Pro ağustos ayında, Nokia 9 ise bu telefondan bir ay sonra raflardaki yerini alacak. Bu arada her iki telefonunun isimleri de değişebilir, en azından kaynaklar böyle düşünüyor.

YENİLENMİŞ NOKİA 8110 HAKKINDA HER ŞEY

BİZE ULAŞIN