Google'dan kripto paraya yasak geldi!

Bir süre önce Facebook tarafından kripto paralarla ilgili bir karar vermişti. Buna benzer bir hamle de teknoloji devi Google'dan geldi.

Google'dan kripto paraya yasak geldi!

Finansal servislerle alakalı reklam politikasını güncellemeye hazırlanan Google, kripto paralara dair tüm reklamları yasaklıyor. Google Sürdürülebilir Reklamlar Direktörü Scott Spencer, kripto para arzları, cüzdanlar ve yatırım tavsiyelerinin artık Google Reklamlar ağında yer almayacağını açıkladı. Facebook da bu yılın başında benzer bir hamle yapmıştı.

FACEBOOK'TAN KRİPTO PARAYA YASAK GELDİ!

HAZİRAN AYINDA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

Habertürk'ün aktardıklarına göre Google tarafından yayınlanan blog'da, kripto para reklamlarına getirilecek yasağın bu yılın haziran ayında yürürlüğe gireceği belirtildi.

Yasağın sebebini açıklayan Scott Spencer, "Kripto paraların gelecekte hangi noktaya geleceğini bilmiyoruz ancak bugüne kadar birçok müşterinin zarar gördüğü ortada ve bu nedenle kripto para alanına temkinli yaklaşmak istiyoruz." dedi.

IMF BAŞKANI'NDAN KRİPTO PARA AÇIKLAMASI

GELİRLERİN YÜZDE 84'Ü REKLAMLARDAN GELİYOR

Kripto para trendi tüm dünyada büyük bir heyecan ve kimileri için büyük bir servet yaratmış olsa da, neredeyse her ay yeni bir kripto para dolandırıcılığı insanların milyonlarca dolar para kaybetmesine sebep oluyor.

Google'ın çatı şirketi Alphabet, gelirlerinin yüzde 84'ünü reklamlardan elde ediyor. Şirkete büyük gelir kalemi olan reklam ağının güvenli olduğu konusunda reklamverenleri ikna etmek istiyor.

BİZE ULAŞIN