iPhone 5s'e o özelliğin neden gelmediği belli oldu

Apple, iOS 11.3 güncellemesini yayınladı ve iPhone'lar son yazılıma güncellendi. Ancak iPhone 5s, iOS 11.3'teki Pil Sağlığı özelliğini almadı. Peki sebebi ne?

iPhone 5s'e o özelliğin neden gelmediği belli oldu

?Apple geçtiğimiz gün merakla beklenen iOS 11.3 güncellemesini yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte iPhone'lar son güncellemeye kavuşmuş oldular. Bu güncellemede merakla beklenen Pil Sağlığı özelliği de bulunuyor. Ancak iOS 11.3 güncellemesini alan cihazlardan iPhone 5s modeli bu yeni Pil Sağlığı özelliğini almadı.

SEBEBİ NE?

Bunun sebebi ise iPhone 5s'in eskiyen pil nedeniyle yavaşlatılmıyor olması yer alıyor. Apple sadece iPhone 6 ve üzerindeki modelleri pil durumuna göre yavaşlatıyor. iPhone 5s'in çok güçlü olmadığı ve eskiyen pillerin dahi telefonu kapanmadan devam ettirebilecek kadar güç sağlayabildiği söyleniyor.

Pil Sağlığı özelliği ise, iPhone'ların bataryasının durumuna göre işlemcilerinin yavaşlatılmasının kullanıcı kontrolünde olması anlamına geliyor.

İOS 11.3'TEKİ İPHONE PİL SAĞLIĞI ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR? İPHONE NASIL HIZLANDIRILIR? İPHONE VE İPAD İÇİN İOS 11.3 GÜNCELLEMESİ YAYINLANDI! İOS 11.3 YENİLİKLERİ NEDİR? İPHONE VE İPAD'DE NELER DEĞİŞİYOR?

BİZE ULAŞIN