Asus ZenFone 5Z incelemesi

Asus ZenFone 5Z incelemesi

PİL ÖMRÜ NASIL?

Asus ZenFone 5Z'de 3300 mAh değerinde pil bulunuyor. Bu pil bir günü rahatça çıkartıyor ki, genel kullanım testi gerçekleştirdik. Sabah dolu şarja sahip cihazla internette sörf yaptık, oyun oynadık, sosyal medya uygulamalarını kullandık, müzik dinledik ve video izledik. Yaptığımız bu normal kullanım şartları altında ZenFone 5Z'nin şarjı akşam saatlerinde %14 kalmıştı. Bu kullanım şartlarında WiFi ve mobil bağlantıyı karışık olarak kullandığımız da belirtelim. Yaptığımız ölçümlerde genel olarak pilin 8 buçuk saate yakın bir süre çıkardığını gördük.

Pilin şarj olma süresine gelirsek, Asus ZenFone 5Z'in şarjı tamamen bittikten sonra saat 14:00 gibi şarja taktık. Saat 15:40'ta ise telefon tamamen şarj olmuştu. Bizim ölçümümüze göre telefon hızlı şarj ile 0'dan 100'e 1 saat 40 dakikada şarj oluyor.

SON NOKTA

Asus ZenFone 5Z'nin performansı, ekran kalitesi, kameranın iyi işler çıkarması gibi artıları var. Satın aldığınızda pişman olmayacağınız bir cihaz. Eğer üst seviye performansa sahip akıllı telefon düşünüyorsanız ZenFone 5Z'yi seçenekler arasında değerlendirebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN