Yeni ipad satışta

Amerikan teknoloji firması Apple, piyasaya sürdüğü yeni iPad'i satışa sunmaya hazırlanırken, günler öncesinden mağazanın önünde uzun kuyruklar oluşturanlar da heyecanlı bir şekilde bekleyişlerini sürdürüyor. Çok sayıda teknoloji tutkunu Amerikalı, Yeni iPad'i alabilmek için günler öncesinden sıraya girdi. iPad tutkunları, geceleri de sandalyenin üstünde battaniyelerine sarılarak uyuyor.

Yeni iPad kuyruğunun ilk sırasında yer alanlar, alacakları ürünü 900 dolar karşılığında başkasına satabileceklerini söylüyor. Amerika'da günledir heyecanla beklenen iPad için Çarşamba gününden beri New York' un 5.cadde üzerinde bulunan Apple mağazasının önünde sıraya giren Amanda Foote (28) heyecanla yeni ürünü bekliyor. İlk sırada yer aldığı için 2 tane iPad almayı düşündüğünü söyleyen Foote, alacağı 600 dolarlık iPad'leri isteyene 900 dolara satacağını belirtiyor.

Günlerdir mağazanın önünde nöbet tuttuğunu ifade eden Foote daha önce iPad 2 içinde sıraya girdiğini, bu nedenle bu defa daha tecrübeli olduğunu aktarıyor. Yaklaşık 3 gündür sırada beklediğini belirten Foote "Çok heyecanlıyım. Yeni iPad'i almak için günlerdir sırada bekliyorum. Aslında alacağım iPad'leri daha yüksek fiyata satmayı da düşünüyorum. Ama hedefim sıramı en az 900 dolara satmak. Satıştan kr edebilirsem tatile gitmeyi düşünüyorum. İnanıyorum ki günler öncesinden sırada beklediğime değecek" ifadelerini kullanıyor.

Yaklaşık 3 gündür bekleyen bir başka Apple hayranı Fernando Munern (25) ise amacının iPad'i bir an önce kullanmak olduğunu söylüyor. Özellikle geceleri sırada beklemenin çok zor olmasından şikayetçi olan Munern "Geceleri hava çok oluyor. Ama kendimi mecbur hissediyorum. Çünkü yeni ürünü bir an önce alıp kullanmak istiyorum." diye konuşuyor.

Çevreden geçenler ise kuyrukta bekleyenlere şaşkınlıkla izliyor.

600 dolarla satışa çıkacak olan Yeni iPad'in ilk gün bir milyon satması bekleniliyor. Kamerası 5 megapiksele yükseltilerek daha iyi hale getirilen Yeni iPad yüksek çözünürlükte video çekebiliyor. Sanal klavyesinde yeni bir mikrofon tuşu bulunan tablet bilgisayar, 4G bağlantısı özelliğine de sahip olacak.

Apple'ın yeni ürünü, bugün Amerika'nın yanı sıra Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Singapur, İsviçre ve İngiltere'de satışa sunulacak.
BİZE ULAŞIN