Dünyayı iPad 3 çılgınlığı sardı

Geçtiğimiz hafta tanıtılan iPad'in yeni versiyonu dünyanın büyük bölümünde dün satışa sunuldu. 499 $'dan satılan iPad'i ilk ellerine alanlar Japonlar ve Avustralyalılar oldu

Dün Amerika ve Kanada da satışa sunulan iPad'in yeni versiyonu önümüzdeki hafta Avrupa'da satışa çıkacak. Apple'ın son dönem atakları ile hisseleri hisse senetleri 600 dolarında üzerine çıkarken yeni versiyon iPad'in satış fiyatının 499 dolar ile Apple hisselerinden daha ucuz olması espri konusu yapılıyor. Yeni iPad'in de ilk gün satışlarının 1 milyonu aşacağı konuşuluyor. iPad 3'i almak için günler öncesinden mağazanın önünde uzun kuyruklar oluşturanlar da heyecanlı bir şekilde bekleyişlerini sürdürdü. iPad tutkunları, geceleri de sandalyenin üstünde battaniyelerine sarılarak uyudu. Yeni iPad kuyruğunun ilk sırasında yer alanlar, ürünü 900 dolar karşılığında başkasına satabileceklerini söylüyor. İngiltere'nin başkenti Londra'da da günler öncesinden kuyruğa giren yüzlerce kişi, dün satışa sunulan iPad3 için bekledi. iPad3 retina ekranı, 4G teknolojisi, uzun süren batarya ve incelen ölçüler gibi özellikleri ile piyasaya sürüldü. İngilizler sabah 8'de mağazanın açılmasıyla yeni ürüne sahip oldu.

EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ ARTTI
Yeni iPad'in ekran boyutu yine aynı kalarak 9.7 inch oldu ve daha küçük boyut (7 inch) bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Ancak ekran çözünürlüğü 2048x1536 pixele çıkarıldı. Apple'a göre yeni iPad ekranının renk doygunluğu iPad 2'ye göre daha yüksek. Görüntü özelliklerini yükselten iPad 3'te dört çekirdekli grafik işlemcisi bulunuyor. iPad 3'ün, iPad 2'ye göre 4 kat daha fazla grafik performansı sağladığı belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN