Google'ın sırları çözüldü!

1- Sosyal müzik ve eğlence küresi
İlk sıraya onu koymamızın sebebi yenilik olarak daha fazlası ve Google'ın bu ürünle boğazına kadar donanım işine girmiş olması. Google Nexus Q yeni bir kategori yaratma hedefiyle tasarlanmış. Eğlence yaşamını sosyal ağlarla bir araya getiren Nexus Q, ABD'de 299 dolara temmuz ortasında satışa sunulacak. Nexus'u internet TV ve radyolarından ayıran en önemli fark, sosyal ağları kendisine mesken edinmesi. Buluta bağlı müzik kutusu, arkadaşların çok seveceği parçaları ve paylaşımlarını dinleme olanağı sunuyor. Nexus Q, müzik ve video akışını doğrudan Google Play ya da You- Tube'dan hoparlöre ya da ekrana aktarabiliyor. Fiyatı 299 $.

2- Herkese tablet rüyası gerçek

Google tabletin adı ve fiyatı belli oldu: Akıllı telefonda olduğu gibi Nexus 7'nin fiyatı da 199 dolar. Fiyatın 200 doların altına düşmesi, tabletin pahalı bir ürün olduğu algısını kıracak. Yeni tablet Android 4.1 işletim sisteminin de müjdecisi oldu. Ürünün yenilik olarak getirdiği konum ve ses bazlı arama yapma, Google+ gibi sosyal ağlara yakınlığı, pil tüketimindeki cimriliği dikkat çekiyor. 7 inç ekranı cebe sığmak için çok uygun değilmiş gibi görünse de dikdörtgene yakın tasarımı mont ya da ceket cebinde taşımayı sağlıyor.

3- Gözlük değil yayın platformu

Google'ın kurucusu Sergey Brin'in, şık bir aksesuar olarak taşıdığı gözlük ilk kez görücüye çıktı. Google'ın Project Glass projesini havalı bir gözlük ve kamera olarak görmek hata olur. Bu ürün yayınlıcık dünyasının sosyal patlamasına yol açacak cihaz aynı zamanda. Eğitimde inanılmaz çığır açacak bir kamera yaratıyor. Hastaneler yaptıkları ameliyatların kayıtlarını bu gözlükle tutacak. Doktor adaylarının bu videolarla yapılan müdahaleleri görme şansı olacak. Yemek yapımını anlatmak için bundan güzel bir kamera düşünemiyorum. Bu gözlüğün kullanıldığı filmler ve konserleri hayal edin! Bu sihirli gözlük herkesi yayıncı yapacak.
BİZE ULAŞIN