Teknoloji harikası kalemler 'akıllı cep'lere yol gösteriyor

Akıllı kalem S-Pen ile dokunmatik telefonlarda yeni bir rekabet alanı yaratan Samsung, el yazısıyla e-posta gönderen serinin yeni ürünü Galaxy Note II'yi IFA'da tanıttı

Galaxy Note ile akıllı telefonlarda yeni bir segment yaratan Samsung, Berlin'de düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA'da serinin yeni ürünü Galaxy Note II'yi tanıttı. 5 Eylül'e kadar ziyarete açık olacak fuara, teknoloji dünyasının üreticileri ve en büyük alıcıları katılıyor. Yeni modelde kalem yetenekleri artırılırken 5.3 inçlik ekranın boyu uzayarak 5.5 inçe (140.9 mm) ulaştı. Samsung, fuarda sadece yeni Galaxy Note II'yi değil Galaxy Camera ve Windows 8 serisi tableti ATRIV'i de vitrine çıkardı. Kalem de kullanılabilen dokunmatik ekranı 5.3 inç'in üzerine taşıyan Samsung Galaxy Note'un yeni versiyonu Galaxy Note II, bu yıl şirketin amiral gemisi olacak. Kasımda Türkiye'de satılması planlanan Note II yeni akıllı özellikleriyle dikkat çekiyor. Akıllı kalem S-Pen herhangi bir resim, video veya e-postanın üstüne getirildiğinde o dosyayla ilgili ön izleme görülüyor. S-Pen yuvasından çıkarıldığında ise not alma yazılımı kendiliğinden açılıyor ve tekrar yuvasına bırakıldığında kapanıyor.

HIZLI MESAJ İMKÂNI

Pop-up Note özelliği, S Note uygulamasının kullanıcıların ekranlarının herhangi bir yerinde anlık olarak bir pencere açılmasını sağlıyor. Kullanıcı bir çağrı sırasında S-Pen'i çıkardığında S Note uygulaması otomatik olarak ekranda beliriyor.

BİZE ULAŞIN