Galaxy Note II Türkiye'de

Türkiye pazarına giren Samsung Galaxy Note II'yi Okan Bayülgen tanıttı.

Samsung Electronics Türkiye, Galaxy Note II'nin Türkiye pazarına sunulmasını, düzenlediği bir etkinlik ile tanıttı. Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong'un ev sahipliğinde, akıllı telefon pazarına ilişkin değerlendirmelerin de paylaşıldığı davette Okan Bayülgen yaptığı ürün sunumunun ardından Candan Erçetin sahne aldı ve sonrasında ise Masked Magician'ın özel gösteri sundu.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong; "Yaratıcılığa ilham verecek yeni Galaxy Note II'yi Türkiye pazarına sunmaktan gurur duyuyoruz. Bundan bir sene önce Galaxy Note ile pazarda yepyeni bir segment yarattık ve inanılmaz ilgi gördük. Şimdi Galaxy Note II'nin benzersiz özellikleriyle mobil telefon pazarını bir kere daha değiştireceğiz." dedi.

Sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanan ve Interbrand'in her sene hazırladığı "En İyi Global Markalar Raporu"'nun "bu seneki raporunda 9. sırada yer aldıklarını belirten SungYong Hong, "Geçtiğimiz sene Samsung'un marka değeri rekor düzeyde artarken, şirket tarihinde bugüne kadarki en yüksek dereceyi alarak, "Samsung" adını En İyi 10 Global Marka listesine yazdırdık. Rapora göre, Samsung'un marka değeri geçen seneye göre yüzde 40 artarak 23.4 milyar dolardan 32.9 milyar dolara çıktı ve Samsung'un marka değerindeki artış sektör ortalamasının da çok üzerinde gerçekleşti ve 32.9 milyar dolara tahmini marka değeri ile 9. sırada yer aldık" diye konuştu.

Galaxy Note II ile akıllı telefon pazarındaki liderliği daha da pekiştirmeyi hedeflediklerini belirten Hong; Ağustos ayı itibari ile akıllı cep telefonu pazarında yüzde 49.3, genel telefon sektöründe ise da yüzde 44.1'lik pay ile liderliğimizi sürdürüyoruz. Bu sene sonunda yine bir rekora imza atarak dünya çapında toplam 400 milyon adet cep telefonu satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN