iPad Mini'nin fiyatı iri çıktı

Apple, rakipleriyle yürüttüğü savata yeni nesil silahlarını kuşandı. Şirket, rakiplerin daha küçük ekranlı ve 200 doların altında fiyatlarla satılan ürünlerine karşı 4'üncü nesil iPad ve iPad Mini'yi sonunda sahneye çıkardı. Apple bununla da kalmadı alışveriş sezonunu canlı geçirmek için
masaüstü iMac, dizüstü serisi MacBook ve Mac Mini modellerini de güncelledi. 26 Ekim'de 26 ülkede ön siparişi toplanmaya başlayacak iPad Mini'nin Türkiye'ye ne zaman geleceği bilinmiyor. iPad Mini rakilerinden çok daha ince ancak fiyatı beklendiği gibi rekabetçi değil. 329 dolar fiyatla satışa sunulacak ürünün 2 Kasım'da taripiyasaya sürülmesi bekleniyor. iPad'in 7.9 inçlik (iPad 9.7 inç ekrana sahip) Mini modelinde ebeveynlerinde bulunan bazı yetenekler yok. Apple'ın 2 yılda 100 milyondan fazla sattığı ve yüzde 68 pazar payı ile lider olduğu iPad, tüm gelirlerinin de yüzde 25'ini oluşturuyor.

DAHA HAFİF VE KÜÇÜK

iPad Mini'nin en önemli farkı hafif ve daha küçük olması. Özellikle kitap okuyup internete giren ve müzik dinleyen kitlenin ihtiyacına yanıt verecek şekilde hazırlanmış. Ancak Apple bu alanda yalnız değil, Amazon Kindle, Nook ve Android ürünlerin bu konuda sunduğu boyut fiyat ve ürün seçenekleri bir hayli fazla. 99 dolardan başlayan ve 299 dolara kadar uzanan seçeneklerle Amazon Kindle görünen en güçlü rakip konumunda.

ALIŞVERİŞ SEZONUNA HAZIR
Apple'ın ABD'deki alışveriş sezonu hazırlığı son noktaya ulaştı. ABD'li dev iPad Mini'nin yanı sıra 13 inç retina ekrana sahip yeni MacBook Pro, Mac Mini, 7'nci nesil iMac ürünlerini de tanıttı. Yeni MacBook Pro, 13 inçlik retina ekranı dışında yüzde 20 daha ince. Ürünün ABD'deki satış fiyatı bin 699 dolar olarak açıklandı. Yeni nesil Mac Mini 599, 27 inç iMac ise bin 799 dolardan satışa sunulacak.

iBOOKS 3'Ü DE DUYUR
DU

Bildiğiniz üzere Apple merakla beklenen etkinliğini gerçekleştirdi. Bu etkinliğinde bombalarını bir bir patlattı. Dördüncü jenerasyon iPad'ini, iPad Mini'sini, 13 inçlik MacBook Pro'sunu ve yeni iMac'ini kullanıcıların beğenisine sunan Apple bir de bu cihazların gölgesinde kalan e-kitap uygulaması iBooks'un en yeni sürümü iBooks 3'ü duyurdu.

Kullanıcılarına birçok yenilik sunacak olan iBooks'un yeni sürümü iBooks 3 Apple'ın, iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarını destekliyor. Yeni gelen kaydırma özelliği ile dikkat çeken iBooks 3, bu özelliği sayesinde kullanıcılarına e-kitaplarının sayfalarını aşağı yukarı parmak hareketleri ile kolayca geçme imkanı tanıyor.

Ayrıca e-kitapdaki beğendiniz cümleyi alıntı yaparak sosyal medyada paylaşma imkanı sunan iBooks 3, bugün itibariyle App Store'larda ücretsiz olarak satışa çıkarıldı.

BİZE ULAŞIN