Microsoft Windows 8 penceresini araladı

Microsoft, tablet ve mobil cihazlarda da kullanılan Windows 8 ürününü duyurdu. Bugünden itibaren satışa sunulacak yeni işletim sistemini Windows7 sahipleri 79'TL'ye yükleyebilecek.

Türkiye lansman organizasyonu 1 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan Windows 8 tüm dünyada bugünden itibaren kullanıma sunuluyor. 1.2 milyar saat denenen Windows 8'in tantımı New York'ta gerçekleştirildi. Mobil ürünler ve uygulamalar konusunda rakiplerinden geride kalmadığını göstermek için milyarlarca dolarlık tanıtım kampanyasıyla Windows 8 işletim sistemini tanıtan Microsoft, Office kullanıcılarının alışkanlıklarına güveniyor. Microsoft bilgisayar ve işlemci üreticileriyle kurduğu ekosisteme de güvenen şirket yerel ve uluslararası üreticilerle 400 milyon cihaza hükmetmeyi hedefliyor. gelen Windows 8 Türkçe dil desteğine de sahip. Windows 8, içinde Türkiye'nin de yer aldığı 140'tan fazla ülkede toplam 37 yerel dilde yüklemeye hazır.


WINDOWS 8 HAZIR
Microsoft CEO'su Steve Ballmer 400 milyonluk cihazın işletim sistemlerinin Windows 8 ile çalışacağını iddia ederken, daha önce Windows 7 ile çalışan ve güncelenecek cihazların da bulunacağını vurguladı. Ballmer, "Microsoft Windows 8 ile PC tasarımlarının değişmesine ve daha hızlı daha esnek çalışmasını sağlayacak. Hem tablet hem akıllı telefonda oyun ve işi bir arada kullanılacak platform hazırladık" dedi. Microsoft yetkilileri 100 bin uygulamanın kullanıma hazır olacağını sözlerine ekledi. Yeni ve akıcı kullanıcı arayüzü, bilgisayar ve tabletlerde kullanılabilecek binlerce uygulama ile Windows 8'in adeta bir devrim olduğunu belirten Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, "Windows 8 ile Windows yeniden tasarlandı. Windows 8, iş ve eğlenceyi bir araya getirirken değişen kullanım ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş uygulamaları ile farklı cihazlarda kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor" diyor.

WINDOWS TABLETE OFFICE DESTEĞİ
Microsoft'un Windows 8'in başarılı olacağına inanmasının başında gelen sebeplerden biri de MS Office'ın kullanım alışkanlığı. Word Excell, Powerpoint gibi uygulamaları kullanma alışkanlığına sahip mobil kullanıcıların Windows 8'i kullanmayı tercih edeceğini düşünen Microsoft, ofis uygulamasının cazibesini artırıyor.

Devler Windows 8'e duacı!

Windows 8'in başarısına odaklanan Intel, HP, Dell, Lenovo, Acer gibi dev PC reticileri, Nokia, HTC ve Samsung gibi akıllı telefon üreticileri tanıtım atağı için Microsoft'tan gelen işarete odaklanmış durumda. Apple ve Google'ın oluşturduğu dev pazardan güçlü pay elde etmeye çalışan şirket, ABD ve tüm dünyada tanıtım atağına başlıyor. Sadece küresel iş ortaklarıyla değil, Türkiye'de Casper, Exper örneğinde olduğu gibi yerel ortaklarla da kampanyalara başlayacak. Windows platformun mobil alandaki yavaşlığını bu dev hareketle atmayaçabalıyor.


İş, eğlence ve mobile ortak platform
Microsoft, iş dünyasında elde ettiği yaygın kullanıcı kitlesi ve başarıyı mobil iş ve eğlencede Windows 8 ortak platformuna taşımayı hedefliyor. Sunucu, masaüstü ve dizüstü bilgisayar, tablet, XBOX oyun konsolu ve akıllı telefonlarda Windows 8 ile ortak platform olarak sunmak için harekete geçti. Sistemin uzun süredir test edildiğini belirten yetkililer tüketiciden alışveriş sezonu boyunca alacakları siparişe odaklanmış durumda.


Windows 8 tablet Surface de hazır

Microsoft'un haziran ayında görücüye çıkardığı Surface ismini verdiği tablet de Windows 8 işletim sistemi ile bugün piyasaya çıkacak. Dokunmatik ve klavyeli iki ayrı akıllı kapakla gelecek tabletler Windows 8'in tabletteki başarısını kanıtlamak için piyasaya sürülüyor. Yine milyarlarca dolarlık akıllı telefon pazarı için işbirliği yaptığı markalarla ilk adımı atıyor.

Windows 7'ler 79 TL'ye 8 olacak

Mevcut bilgisayarlarını Windows 8'e yükseltmek isteyen kullanıcılar www.windows.com.tr adresinden yükleme yapabilecekleri gibi teknoloji mağazalarından Windows 8'i kutulu olarak da satın alabilecekler.Türkiye'nin önde gelen tüm teknoloji mağaza zincirleri, 26 Ekim'den itibaren Windows 8'li yepyeni cihazları da kullanıcılar ile buluşturuyor. Ocak 2013 sonuna kadar geçerli olacak kampanya çerçevesinde, Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, yeni Windows 8 Pro'yu sadece 79TL'ye indirerek mevcut bilgisayarlarının işletim sistemlerini güncelleyebilecekler. 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7'li bilgisayar satın almış kullanıcılar ise www.windowsupgradeoffer.com adresinden sunulan Windows Yükseltme Teklifi ile 29 TL'ye Windows 8 Pro'yu indirebiliyorlar.

TİMUR SIRT

BİZE ULAŞIN