TV'ler anteni unuttu

Televizyonu internet telefonu ve güvenlik kamerası ekranına dönüştüren Arçelik, uygulama mağazaları açtı. Arçelik Interactive TV, tablet ve telefonları kumanda olarak kullanabiliyor

TV ekranları artık antenden aldığı içeriğin daha fazlasını internetten almaya başladı. Her televizyon markası artık kendi içerik havuzunu oluşturuyor. Kısacası akıllı telefonlara benzer bir gelişme TV ekranında da yaşanıyor. Arçelik A55-LEP-6WV, Beko B55-LEP-6WV MARKA model adıyla piyasaya sürülecek Interactive TV, uygulama mağazasında bilgisayar ekranlarıyla yarıştığını kanıtlıyor. Televizyonlar bilgisayar, tablet ve akıllı telefonların kendisinden çaldığı izleyicileri, uygulama mağazaları ve internet bağlantısıyla geri kazanmaya çalışıyor. Üstelik televizyonda normal bir kanalı izlerken Facebook, Twitter ve Skype uygulamasını kullanmak da mümkün.

3D KEYFİ

Akıllı televizyon özelliğinin yanı sıra tek tuşla 3 boyutlu yayınları izleme olanağı sunan Arçelik Interactive TV'nin önümüzdeki günlerde piyasaya sunulması bekleniyor. Ekran büyüklüğüne göre 2 bin 700 ile 3 bin 750 TL aralığında satılması beklenen bu televizyonlar, Avrupa'da da Grundig markasıyla satışa sunulacak.

Tablet ve cepten kumanda
Televizyonlar çoklu işlem yapmaya hazır olarak üretiliyor. Akıllı TV'ler içeriği sadece internetten almakla yetinmiyor. Tablet ve akıllı telefonların dokunmatik ekranları Interactive TV'nin kumandasına da dönüşüyor. Geleneksel kumandayı kullanmakta zorlananlar için bu iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Kamerası görüntülü konuşturacak
Görüntülü veya sesli iletişim için kullanılan Skype uygulaması, haberleşme için keyifli alternatif sunarken, TV yayınlarını durdurmak gerekmiyor. Yani en sevdiğiniz diziyi izlerken, Twitter ve Facebook uygulamalarını takip etmek mümkün oluyor. Sevdiğiniz bir dizi filmi veya maçı kaçırmadan sosyal ağlara bağlı kalıyorsunuz.

USB'ye kaydet film sana kalsın
İnternet bağlantısı için kablolu veya kablosuz seçenekler mümkün. Interactive TV'nin USB sürücüsü kayıt yapmanıza imkân tanıyor. Sevdiğiniz bir filmi veya konseri USB üzerinden kaydederek izleme şansınız var. Hatta bunun tam tersi de mümkün. Sabit disk veya USB sürücüsündeki içerikleri de televizyondan izlemek mümkün oluyor.

BİZE ULAŞIN