Nokia yeni Lumiaları tanıttı

Nokia’nın tanıttığı Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Lumia serisi cihazlar, en son PureView kamera teknolojisi, yepyeni navigasyon deneyimi, artırılmış gerçeklik uygulaması ve kablosuz şarj özellikleriyle kullanıcıları pek çok yenilikle tanıştırıyor.

Windows Phone 8 işletim sistemli cihaz ailesinin Türkiye'de piyasaya sürülen ilk üyeleri olan Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820'yi tanıttı.

Nokia CEO'su Stephen Elop verdiği mesajda şunları söyledi: "18 ay önce Nokia, kullanıcılara muhteşem mobil ürünler ulaştırmaya odaklı yeni stratejisini açıklamıştı. Microsoft ile paylaştığımız vizyon uyarınca yeni bir akıllı telefon deneyimi yaratmaya karar verdik ve stratejimizi Windows Phone ekosistemine kaydırdık. Sadece 6 ay içinde pazara 2 Nokia akıllı telefon sunduk ve bu telefonlar çok kısa zamanda sektörün en büyük ödüllerini birer birer toplamaya başladı. Nokia'nın Windows Phone ekosistemine katılımı geliştiricileri de hareketlendirdi ve uygulama ekosistemi Nokia'nın devreye girmesinden itibaren 7.000'den 125.000'e çıktı. Bugün Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820'yi tanıtmanın ve Türkiye'ye geldiğini duyurmanın heyecanı içindeyiz."

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan ise şunları söyledi: "Bugün Nokia Türkiye için büyük bir gün. Bu sektördeki herkes için yarınları değiştirecek bir gün. Bugün dünyanın en yenilikçi akıllı telefonunu Türk kullanıcıları ile buluşturduğumuz gün. Ve biz bu günün haklı gururu içerisindeyiz. Türkiye Nokia için çok önemli bir pazar. Türk kullanıcılarının da Nokia'ya her zaman bir sevgisi ve sempatisi var. 5 yıldır Türkiye'nin en sevilen markası olan, Türkiye'nin en samimi cep telefonu markası seçilen Nokia, yeni ürünleriyle birlikte Türk kullanıcılarının kalbini bir kez daha fethedecek. Kullanıcılarımıza daha önce yaşamadıkları bir deneyimi yaşatma peşindeyiz. Nokia'nın Windows ile 18 ay süren bir çalışmayla geldiği nokta devrim niteliğindedir. Daha önce yaptığımız sayısız öncülüklerden en büyüklerinden biri bu hamle ile gelmiştir."

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran Windows platformumuz Windows Phone 8 ile birlikte akıllı telefonlara da geliyor. Windows Phone 8 kullanıcılara iş ve sosyal hayatı için en kolay, en hızlı, en verimli ve en eğlenceli çözümü sağlıyor. Dünyanın en inovatif iki markası Microsoft, Nokia'nın işbirliğinin ilk meyvelerinden olan Lumia 920 ve Lumia 820'yi Türkiye'de de kullanıcılar ile buluşturuyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Ar-Ge'ye büyük yatırımlar yapan Microsoft ve Nokia patent ve tasarım alanındaki güçlerini Windows Phone ile birleştirerek akıllı telefonlar dünyasına Lumia markası ile yepyeni bir çekim merkezi yarattı. Microsoft'un Nokia ile olan küresel işbirliğini başarılı bir biçimde ülkemize de taşıyan Nokia Türkiye ekibine teşekkür ederim"


NOKİA LUMİA 920

Yeni serinin amiral gemisi Nokia Lumia 920, PureView teknolojisinin en güncel versiyonunu içeriyor. Gelişmiş değişken odaklı mercek teknolojisini kullanan kamerasıyla Nokia Lumia 920, rakibi akıllı telefonlara göre flaşsız 5 kat daha fazla ışık alabiliyor. Böylece hem geceleri hem de iç mekânlarda parlak fotoğraflar ve videolar çekmeyi mümkün kılıyor. Aynı zamanda fotoğraf ve video çekerken hareketin oluşturduğu titremelerin yarattığı etkiyi ortadan kaldırıyor.

Nokia Lumia 920, ayrıca Nokia'nın lokasyon bazlı özelliklerine bir yenisini daha ekleyerek Nokia Bilen Göz uygulamasıyla birlikte geliyor. Böylece şehrinizin bir sokağına ya da binasına kameranızı doğrultarak restoranlar, mağazalar ve oteller hakkında bilgilerin önünüzde açılmasını sağlayabiliyor. Nokia Bilen Göz, haritalar görünümü ve artırılmış gerçeklik görünümü arasında geçiş yapmayı kolaylaştırarak kullanıcıların yönlerini ve aradıklarını bulmalarını kolaylaştıran Nokia Haritalar özelliğini de geliştiriyor. Nokia Sürüş ve Nokia Toplu Taşıma uygulamalarına getirdiği yeniliklerle lokasyon bazlı servisleri kapsamlı ve bütünleşik harita deneyimi sunuyor.

Nokia Lumia 920 aynı zamanda Nokia'nın gelmiş geçmiş en güçlü bataryasıyla (2000mAh) birlikte geliyor ve kullanıcıları günlük hayatta kullanımı kolaylaştıran kablosuz şarj özelliğiyle ilk kez tanıştırıyor. Nokia Lumia 920'nin renk seçenekleri arasında sarı, kırmızı, beyaz ve siyah bulunuyor.


NOKİA LUMİA 820

Nokia Lumia 820, üst versiyon Lumia akıllı telefonlarla aynı tek parça görünümüne ve değiştirilebilir kapak tasarımıyla birlikte geliyor. Değiştirilebilir kapaklar telefonun kablosuz şarj edilmesini de mümkün kılıyor. Kapağın altında micro SD hafıza kartı yerleştirebileceğiniz bir alan bulunuyor.


TEKNİK ÖZELLİKLER

NOKİA LUMİA 920

Ekran
4.5 inç Nokia PureMotion HD+ WXGA IPS LCD
Super Sensitive dokunmatik
Yüksek parlaklık modu ve güneş ışığında okunabilirlik özellikli Nokia ClearBlack

Batarya
Entegre Qi kablosuz şarj ile 2000mAh

İşlemci
1.5GHz Çift Çekirdekli Snapdragon S4

Birinci kamera
8MP Nokia PureView gelişmiş optik görüntüleme stabilizasyonu ve Carl Zeiss mercek
30fps'de full HD 1080p video çekimi

Ön kamera
1.2MP ve 720p HD video

Bellek
1GB RAM
Toplam 32GB yığın bellek ve 7GB kullanıma hazır SkyDrive depolama alanı

NOKİA LUMİA 820

Ekran
4.3 inç ClearBlack OLED WVGA 800x480
Super Sensitive dokunmatik
Yüksek parlaklık modu ve güneş ışığında okunabilirlik özellikli Nokia ClearBlack

Batarya
Qi kablosuz şarj destekli 1650mAh

İşlemci
1.5GHz Çift Çekirdekli Snapdragon S4

Birinci kamera
8MP Otomatik Odak ve Carl Zeiss mercek
İkili LED flaş
30fps'de full HD 1080p video çekimi

Ön kamera
VGA

Bellek
1GB RAM
8GB yığın bellek, microSD hafıza kartı desteği ve 7GB kullanıma hazır SkyDrive depolama alanı


BİZE ULAŞIN