Futbol akıl oyunu oldu

Akıllı toplar 2014'ten itibaren futbolcunun her şutunu telefon ekranından takip etmesini sağlayacak. miCoach ölçüm sistemleriyle antrenör de kaytaranı tabletten görebilecek

Pazar 26.05.2013
Son Güncelleme: Pazar 26.05.2013
ABONE OL
Futbol basit bir oyun olsa da artık her dakikası ölçülen performans raporlarıyla güç savaşına dönüşmeye başladı. Atılan şutların çizdiği rota, ayağa temas ettiği noktalar, hızı ve falsosu akıllı toplarla takip edilebiliyor. Giyilen ölçüm sistemleri de antrenörlerin anlık olarak futbolcuların performansını ölçmesini sağlıyor.

ŞUT ÇEK VE PAYLAŞ
Adidas, Londra'daki iki Alman takımının karşılaşacağı Şampiyonlar Ligi finali öncesinde Alman mühendislerin geliştirdiği yeni teknolojileri AdidasLab'de dünya basınına tanıttı. 2014'te futbolcuların kullanabileceği, akıllı top ve iPhone uygulamasının yer aldığı akıllı şut duvarı performansı ölçmeyi sağlayacak. Üstelik anlık elde edilen değerler Facebook ve Twitter üzerinden de paylaşılabilecek. Akıllı sensörlerle geliştirilen bu cihazlar futbolcuya çektiği şutta topa nasıl temas ettiğini, alacağı falsoyu, çizdiği rotayı ve hızını iPhone ekranından takip etme şansı sunuyor.