Yomra’da Heyelan Nedeniyle Kapanan Yolları Büyükşehir Belediyesi Açtı

Yomra’da Heyelan Nedeniyle Kapanan Yolları Büyükşehir Belediyesi Açtı
Trabzon’da dün öğleden sonra etkili olan sağanak yağış, Yomra ilçesinin bazı bölgelerinde heyelanlara sebep oldu.
Dün akşam saatlerinde, iftardan önce meydana gelen heyelan olayları sonucunda Yomra-Özdil yolu iki yerden trafiğe kapandı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri hemen olay yerine intikal ederken; Büyükşehir Belediyesi, Yomra Belediyesi ve Karayolları ekiplerinin gerçekleştirmiş oldukları çalışmalar neticesinde yol kısa sürede ulaşıma açıldı. Sağanak yağış neticesinde Yomra’nın birçok mahallesinde de ana ve ara yollarda sel ve heyelan olayları yaşandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçe belediyesi ekipleriyle birlikte bugün tüm noktalara aynı anda müdahale ederek olumsuzlukları büyük oranda ortadan kaldırdı. İlçede, sel ve heyelan olaylarının tüm izlerini ortadan kaldırmak için çalışmalara devam ediliyor.
Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dün iftar öncesinde meydana gelen heyelan olayları neticesinde Yomra-Özdil yolunun iki noktadan trafiğe kapandığını ifade ederken, “Yomra’mızda yaklaşık 4 saat boyunca etkili olan sağanak yağış neticesinde, arazimizin de çok dik olması nedeniyle bazı heyelan olayları meydana gelmiştir. Ekiplerimiz hemen olay yerine intikal ederek Yomra Belediyemiz ve Karayolları ekipleriyle birlikte gerekli çalışmaları icra etmiştir. Yomra-Özdil yolu dün akşam saatlerinde trafiğe açılmıştır. Aynı yolda bugünde gerekli çalışmalar icra edilmiştir. Yomra’mızın mahallelerinde yaşanan heyelan olaylarının ortadan kaldırılması için de çalışmalarımız sürmektedir. Çok şükür bir can kaybı ya da bir yaralanma olayı yaşanmamıştır. Yomra’mızın mahallelerinde bu heyelandan dolayı meydana gelen aksaklıklar bugün büyük oranda ortadan kaldırılmıştır. Ekiplerimiz, dün yaşanan bu heyelanların izleri tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar Yomra’mızda çalışmalarını sürdürecektir” dedi.
“SAĞIROĞLU: BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu da konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:
“Dün akşam iftar saatlerine yakın, yoğun yağış neticesinde yol iki noktadan trafiğe kapanmıştı. Gerek Büyükşehir Belediyemizin ekipleri, gerek Yomra Belediyemizin ve Karayollarımızın ekipleriyle yapmış olduğumuz çalışmalarla saat 22:00 civarında kontrollü olarak yolu ulaşıma açtık, gece yarım civarında da yolu tamamen ulaşıma açtık. Bu süre zarfında yolda bekleyen vatandaşlarımızın bir yandan tahliyeleri sağlanmıştır bir yanda da kendilerine iftarlıklar ikram edilmiştir. Bu sabah itibariyle tahkimat çalışmalarımız başlamıştır. Ayrıca ilçemizin Taşdelen, Kıratlı, Gülyurdu, Ocak, Oymalıtepe, Özdil ve Tandırlı mahallelerinde bu yoğun yağışlar nedeniyle ana ve ara yollarda kopmalar, ulaşıma kapanmalar söz konusu olmuştur. Büyükşehir Belediyemizin ve Yomra Belediyemizin ekipleri tüm heyelanlı noktalara aynı anda müdahale etmektedir. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ve bu olayda göstermiş olduğu hassasiyet ve ilçemize destekleri nedeniyle ilçem adına teşekkürlerimi iletiyorum.”
BİZE ULAŞIN