Konaklama seçenekleri

Çarşamba 10.06.2009 15:39
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009 15:39
ABONE OL
*Dubrovnik: Sober yazısı ve üzerinde yatak resmi gördüğünüz her yere girebilirsiniz. Sıcak kanlı Hırvat halkı turizmden para kazanmanın yolunu bulmuş. Siz onları bulmadan onlar sizi ellerinde evlerinin odalarını gösteren fotoğraflarla buluyor zaten. Oda fiyatları 20-30 avro arasında değişiyor. Dikkat edilmesi gereken tek şey kalacağınız yerin 'old town'a yakın olması. Örneğin Dubrovnik'in en l
üks otellerinden biri olan Excelsior Hotel&Spa, hem denizin kıyısındaki konumu hem de kaleye yürüme mesafesinde olması nedeniyle paranız varsa tercih edebileceğiniz yegane mekân. Oda fiyatları gecelik kişi başı 200-300 avro arasında.

* Split: Sober levhalı ev konaklaması burası için de geçerli. Fiyatlar mevsime göre 15-30 avro arasında değişiyor. Şehrin merkezinde bulunan üç yıldızlı Marjan Hotel, oldukça konforlu. Oda fiyatları 70 avrodan başlıyor. Beş yıldız isteyenler Diocletian Sarayı'na çok yakın bir mesafedeki Hotel Atrium'u tercih edilebilir. Oda fiyatları 100 avrodan başlıyor.

* Zagreb: Sinema temalı Movie Hotel tam gençlere göre. Altında bulunan bar aynı zamanda her akşam canlı müzik gruplarını sahneye çıkararak Hırvat gençlerin de uğrak yeri haline gelmiş. Daha sakin bir otel tercih ediyorsanız, 500 metre uzağındaki Lisinski Hotel'de kalabilirsiniz. Bu iki otel merkeze yakınlıkları ile de oldukça rahat. Oda fiyatları 60 avrodan başlıyor. Dünyaca ünlü otel zincirlerinden birini isterseniz, Sheraton Hotel'de konaklayabilirsiniz.