Köln'den Kars'a uçak seferi

Perşembe 11.06.2009 16:52
Güncelleme: Perşembe 11.06.2009 16:52
ABONE OL

Almanya'nın Köln şerhi ile Kars arasında ilk uçak seferi yapıldı.Öger Türk Turizm ve Hamburg International ortaklığı ile gerçekleştirilen uçak seferinde, Almanya'nın Köln kentinden Kars'a gelen 133 yolcu, Kars Havaalanı'nda Vali Yardımcısı Doğan Demirdaş, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Öger Türk Tur Türkiye Müdürü Adil Serim ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Vali Yardımcısı Demirdaş, Kars için önemli bir ilki gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını belirterek, Bakü-Kars uçak seferinin ardından Köln-Kars uçak seferinin başlamasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Uçakla 133 yolcunun Kars'a geldiğini ve Kars Valiliği olarak gereken bütün tedbirleri aldıklarını belirten Demirdaş, şunları kaydetti:

''Özellikle yurt dışı uçuşları olduğu için domuz gribine karşı da etkin önlemlerimizi ilgili bütün kurumlarımızla birlikte aldık. Ümidimiz marka kent adayı Kars ilimizin yapmış olduğu açılımların, son yıllarda uluslar arası fuarlar olmak üzere, önemli anlamda kültür ve turizm açılımlarında da gerçekleştirilmesidir. İnşallah bundan sonra Almanya-Kars arasında başlayan uçak seferleri, farklı illerde eklenerek devam eder. Emeği geçen özel sektör temsilcilerine ve gereken tedbirleri alan hava alanı meydan müdürlüğüne, ilgili kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.''

Öger Türk Turizm Müdürü Adil Serim ise bölgeye yeni bir vizyon kazandıracak önemli bir hizmeti yapmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, ''Bunun arkası diğer şehirlerde gelecektir'' dedi.
Daha sonra uçak, 14 yolcusuyla birlikte Kars'tan Köln'e hareket etti.