Ölüdeniz 'Düğün bölgesi'

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, ''Tur operatörleri, Ölüdeniz'i düğün bölgesi ilan ettiler. Her yıl yaklaşık 900 düğüne ev sahipliği yapıyoruz.'' dedi.

Yılmaz, Ölüdeniz'de bir süredir ''düğün turizmi''nin ön plana çıktığına ifade ederek, ''Muğla bölgesine turist getiren tur operatörleri, Ölüdeniz'i düğün bölgesi olarak ilan ettiler'' dedi.
Ölüdeniz beldesinin her yıl yaklaşık 900 düğüne ev sahipliği yaptığına dikkati çeken Yılmaz, şunları söyledi:

''Tur operatörleri, bölgenin doğal güzelliklerini anlatan özel broşürler hazırlıyorlar. Bölgede, düğün turizmi ile uğraşan firmalar her sezon 900'e yakın düğün organize ediyor. Bunun yanında Ölüdeniz'deki bütün otellerimiz, yerel seyahat acentelerimiz çok özel düğünler yapıyorlar. Beldemizdeki Sun City Plajı'nda ve Osman Çavuş Kamp Plajı'nda düğünler düzenleniyor. Teknelerde ve Çalış sahilinde de çok güzel düğün organizasyonları yapılmakta. Bu düğünler bizim bildiğimiz gibi kalabalık düğünler değil. Bu düğünlere bazen 10 kişi katılıyor, bazen de 70 ila 100 kişi katılıyor.''

Ölüdeniz'de düğün maliyetlerinin de çok düşük olduğunu anlatan Yılmaz, ''Düğünler yemeksiz olursa kişi başı 20 sterlin yani 50 TL, yemekli olursa 40 sterlin gibi fiyatlarla yapılabiliyor. Düğün yapan çiftler daha sonra tatillerini de bölgemizde yapıyorlar'' dedi.

YILDA 400 BİN KİŞİ

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesindeki Kumburnu Plajı'nın 4 yıl önce dünya birincisi seçildiğini hatırlatan Yılmaz, ''Çevreye, doğaya uyumlu yapılaşmalar ile Ölüdeniz'i dünya turizmine açıyoruz. Ölüdeniz'de 26 bin yatağımız var. Yılda 300 bine yakın misafirimiz konaklıyor ve 100 bin kişi de günü birlik buraya geliyor. Her yıl yaklaşık 400 bin kişi Ölüdeniz'i ziyaret ediyor'' diye konuştu.
Dünyadaki en önemli 3 atlayış noktasından birisinin Ölüdeniz'deki Babadağ olduğuna işaret eden Yılmaz, ''Hava sporlarını yapmak isteyen herkes buraya geliyor. Dünya güzeli plajımızla beraber spor, güneş, deniz ve macera Ölüdeniz'de yaşanıyor'' şeklinde konuştu.

BABADAĞ'A TELEFERİK

Belediye Başkanı Yılmaz, geçen yıl Ölüdeniz'de yaklaşık yılda 60 bin paraşüt atlayışı yapıldığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Önümüzdeki yıllarda Babadağ'a Teleferik Projesi hayata geçecek ve Babadağ'a olan ilgi artacak. Şu anda Babadağ'a çıkmak paraşütle atlamaktan daha zor. Oradan atlamak veya izlemek için giden insanlar gerçekten çok zorlanıyorlar. Proje, Muğla Valiliği, Çevre ve Orman Bakanlığı, Muğla Özel İdaresi ve Ölüdeniz Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilecek.''

BİZE ULAŞIN