Florya Plajı kapatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 2006 yılında vatandaşın kullanımına açmak için düzenlediği Florya Plajı'nın etrafına tel örgü çekilerek kullanıma kapatıldı.

Pazartesi 03.08.2009 00:00
ABONE OL
Plajda görev yapan güvenlik görevlisi belediyenin plajda vatandaşa hizmet edecek cankurtaran olmadığı için plajı kapattığını iddia etti. Denize girmek için gelen vatandaşlar yırtılan tel örgülerden girerek plajın bir bölümünde denize giriyor. Vatandaşların başında bekleyen güvenlik görevlisi vatandaşların daha ileri gitmesini engelliyor.

Atatürk Köşkü'nün bulunduğu Florya Plajı 2006 yılında düzenlenerek halkın hizmetine açıldı. Ancak bir süre sonra yaklaşık bir kilometrelik plajın etrafına tel örgü çekildi. Vatandaşlar etrafı tamamen kapatılan plaja girebilmek için tel örgülerin bir bölümünü yırtarak kapı açtı. Buradan plaja giren vatandaşlar ancak 30 metrelik alanda denize girebiliyor. Daha fazla ileri gitmek isteyen vatandaşlar güvenlik görevlisinin engeli ile karşılaşıyor. Vatandaşlar ileri gitmelerine izin verilmediği için kayalık bölgede ve plajın dar bir kısmında girdiklerini söyledi. Güvenlik görevlisi de plajın neden kapatıldığını bilmediğini ancak plajda vatandaşa hizmet edecek cankurtaran olmadığı için vatandaşların Çiroz ve Menekşe sahiline yönlendirildiğini söyledi.

Vatandaşlar kayalık bölgede denize girerken 1 kilometrelik kumsalda kimsenin olmaması dikkat çekti.