Turistler denizin tadını çıkardı

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesinde güneşli havayı gören turistler, sabahın erken saatlerinde doğayı yürüyüşünün ardından denize girdi.

Doğu illerinde soğuk hava yüzünü gösterirken batıda güneşli havalar devam ediyor. Dünyaca ünlü turizm beldesi Side'de güneşli havayı gören turistler, sabahın erken saatlerinde deniz kenarına akın etti.

Kızılağaç Turizm Yatırımcılar ve İşletmecileri Derneği (KITUYAD) Başkan Yardımcısı Şinasi Güorcak, Antalya'nın turistik doğu ilçelerinde yazdan kalma günlerin devam ettiğini ifade etti. Antalya'da güneşli havanın olduğunu öğrenen Avrupalı turistlerin Türkiye'ye tatile geldiğini belirten Şinasi Gürocak, turizm sezonunun bitimine sayılı günler kala bölgede yoğun turist hareketliliği yaşandığını ifade etti.

Başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinde havalar soğuyunca 40 yaş üstü turistlerin tatil için Antalya'yı tercih ettiğini belirten Gürocak, tatile gelen turistlerin sabah 09.00'dan itibaren plajda doğa yürüyüşüne çıktığını söyledi. Gürocak, "Bölgemizde yazdan kalma günler yaşıyoruz. Destinasyon bölgesine gelen turistlerin büyük çoğunluğunu başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa, İskandinav ülkeleri ve Rus turistler oluşturuyor. Turistler, doğa yürüyüşünde sonra denize giriyor. Ardında da şezlongda güneşlenerek kitap okuyor." diye konuştu.

Antalya'da güneşli havanın varlığını sürdürmesinin Rus turistlerin tatil tercihlerini Mısır ve Tunus yerine Türkiye'den yana kullanmaya devam ettiğini belirten Mobayl Tour Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Andrey Baranov, sonbahar satışlarının 24 Kasım'a kadar devam edeceğini ifade etti. Baranov, firmalarının 25 Ekim-15 Kasım arası Moskova ve St. Petersburg'dan 7 bin 500 aile ve 40 yaş üstü turisti Alanya, Manavgat, Kemer, Kaş, Side, Kızılağaç Turizm Bölgesi (KTB) ve Belek'e göndereceklerini söyledi.

6 yıldır ekim ile kasım arası Side'de tatillerini yaptıklarını belirten Alman emekli öğretmen Hans Riegger, güneşli havada her gün denize girdiklerini söyledi. Side'de 2 gündür yoğun turist hareketliği olduğunu belirten deri çanta satıcısı Ramazan Tecer ise güneşli havanın Alman, Hollanda, Rus, Belçika ve İngilizleri Antalya'ya çektiğini kaydetti.

BİZE ULAŞIN