Turistler Antalya'da denize girdi

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesine tatile gelen turistler güneşli havanın keyfini çıkardı.

Salı 10.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 10.11.2009 17:46
ABONE OL
Doğu'da bazı iller karla kaplı iken dünyaca ünlü turizm beldesi Side'de yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığı 26 dereceyi bulunca bazı turistler Side Plajı'nda dağa yürüyüşü yaparken bazıları da denize girmeyi tercih etti.

Side Tropical Hotel Sahibi Mustafa Kaya, Orta Avrupa ve İskandinav ülke turistlerinin güneşli havada şezlonglara uzanarak güneşlendikten sonra denize girdiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde sağanak yağılın ardından 3 gündür Side'de güneşli havanın hakim olduğunu belirten Kaya, otellerinde kalan turistlere günlük meteorolojik durumla ilgili bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

Kaya, "Turistler, zaten bu mevsimde Side'ye güneşlenmeye geliyor. Özellikle İskandinav turistler güneşli havaya hasret olduğu için, plajda uzun süre güneşlenmeyi çok seviyor. Orta Avrupa ve İskandinav ülkelerinin çoğunda havalar soğuduğu için yaşlı turistler evinden çıkamıyor. Side'de ise denize giriyor. Side'de 3 gündür yazdan kalma günler yaşıyoruz. Van'da bazı köy yolları kardan kapanırken, Side turistler denize giriyor." diye konuştu.

Almanya'nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Duesseldorf şehrinden 10 günlük tatil için ailece Side'ye geldiklerini belirten göz doktoru Erika Hensel de 3 gündür güneş yüzünü gösterince ailecek denize girdiklerini ifade etti.

Güneşli hava sayısı fazla olursa Side'de tatillerini 10 günden 20'ye çıkaracaklarını belirten Hensel, denize girdikten sonra şezlonglarda uzanarak Almanca roman okumayı çok sevdiğini kaydetti.