Doğa Sporları Olimpiyatları Antalya'da

Perşembe 12.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 12.11.2009 16:17
ABONE OL
Antalya, 2011 yılında 12.'si düzenlenecek olan Uluslararası Doğa Sporları Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak.

Türkiye Çevre ve Doğa Sporları Federasyonu ve Alabanda Turizm işbirliğinde Muratpaşa Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olimpiyatların tanıtım kokteyli Muratpaşa Belediyesi'nde yapıldı.
Kokteyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Muratpaşa İlçe Kaymakamı Fatih Kocabaş, Uluslararası Halk Sporları Birliği Başkanı Josef Gigl, Türkiye Çevre ve Doğa Dostu Sporları Federasyonu Başkanı Feridun Tabur ile İtalya, Lüksemburg, Fransa ve Japonya'dan temsilciler katıldı.

Muratpaşa Belediyesi hizmet binasının fuaye alanında gerçekleştirilen kokteylde konuşan Süleyman Ecilmen, 12. Uluslararası Doğa Sporları Olimpiyatları'nın 19-23 Ekim 2011 tarihlerinde Antalya'da düzenleneceği bilgisini verdi.

Geçmiş yıllarda kendisinin de yarışmacı olarak katıldığı Doğa Sporları Olimpiyatları'nın önemine dikkat çektiği konuşmasında Evcilmen, "Şehrimizin altyapısını, 2011 gerçekleştirilecek olimpiyatlara kadar hazır hale getireceğiz. Bugüne kadar yapılan diğer olimpiyatlardan bir hatta 2 gömlek üstün bir olimpiyat düzenlemeyi amaç edindik." diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Kaymakamlığı ile ortak hareket ettiklerini anlatan Evcilmen, olimpiyatlarda dünyanın değişik ülkelerinden 50 bin insanı misafir edeceklerini dile getirdi.
Uluslararası Halk Sporları Birliği Başkanı Josef Gigl de olimpiyatların Antalya'da düzenlenecek olmasının katılımı arttıracağına inandığını ifade etti.