Bayramda deniz keyfi

Antalya'nın Alanya ilçesinde, güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler denize girdi.

Cumartesi 28.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 28.11.2009 16:20
ABONE OL
Alanya, Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen tatilcilerin ilgi gösterdiği turizm merkezlerinden oldu. İlçede tatil yapan turistler, mevsim normallerin üzerinde seyreden hava sıcaklığını fırsat bilerek sahilde güneşlendi ve denize girdi.

Turistlerden bazıları sahilde çadır kurarak güneşlenirken, bazıları da çocuklarıyla yüzmeyi tercih etti. Alanya Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Alanya'da hava ve deniz suyu sıcaklığının 22 derece olduğu bildirdi.

BODRUM'DA TATİLCİLERİN GÜN BATIMI VE BALIK KEYFİ


Kurban Bayramı tatili nedeniyle Bodrum ilçesine gelen tatilciler, kış sezonunda turizmcilerin yüzünü güldürdü.

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Bodrum'u tercih eden çok sayıda yerli turist, turizmcileri mutlu etti. Bodrum'da bazı oteller, bayram boyunca çeşitli programlar hazırlayarak, tatilcilere daha iyi hizmet sunmaya ve kış turizmini cazip hale getirmeye çalışıyor. Bodrum'da tatil yapan vatandaşlar, hava sıcaklığının 20 dereceyi geçtiği ilçede gün boyu sahilde bulunan kafelerde oturarak ve denize girerek güneşin keyfini çıkarıyorlar.

Akşam saatlerinde ise güneşin batışını izleyerek kiraladıkları sandallarda ve rıhtımda balık tutan tatilciler, tular. sabah denize girip, akşam saatlerinde ise gün batımı ile birlikte balık tutmanın keyfini yaşadıklarını anlattılar. Güneşin batışı esnasında ortaya çıkan manzarayı görüntülemeye çalışan turistler ise, ''Türkiye adeta bir cennet, 4 mevsim aynı anda yaşanıyor. Tatil için Bodrum'da geldik ve güneşin keyfini çıkartıyoruz. Bu güzelliklerin kıymetini bilelim'' dediler.

Öte yandan Bodrum Kumbahçe Plajında bulunan kafeteryalarda, dün akşam gün batımını izlemek isteyen yerli ve yabancı tatilciler nedeni ile yoğunluk yaşandığı gözlendi.

ÖLÜDENİZ'DE GÜNEŞLİ HAVAYI FIRSAT BİLEN YERLİ VE YABANCI TURİSTLER DENİZE GİRDİ


Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesinde, güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler sahilde güneşlenerek denize girdi.

Hava sıcaklığının 24 derece olarak ölçüldüğü Fethiye, Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği turizm merkezlerinden biri oldu. İlçede tatil yapan turistler, mevsim normallerin üzerinde seyreden hava sıcaklığını fırsat bilerek Ölüdeniz beldesinin Kumburnu ve Belceğiz plajlarında güneşlendi ve denize girdi. Fethiye Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Fethiye'de hava sıcaklığının bayram süresince 20 derecenin altına düşmeyeceğini bildirdi.

KUŞADASI'NDA BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ HAVA SICAKLIĞI 21 DERECEYE ULAŞTI


Kurban Bayramı'nın ikinci günü Kuşadası'nda tam anlamıyla bayram havası hakim oldu. Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyretmesiyle tatilciler soluğu sahil bandında aldı. Hava sıcaklığının 21 dereceye ulaşmasıyla, günlük güneşlik hava bayramın ikinci günü hem Kuşadalıların hem de tatilcilerin yüzünü güldürdü.

Kurban Bayramı'nın hem ilk hem de ikinci gününde yazdan kalma bir gün yaşayan Kuşadası'nda herkes sahile koşarken tatilciler güneşin ve güzel havanın keyfini doyasıya yaşadı.