Şimdi doğa ile baş başa kalma zamanı

Yazın denizi ve kumsalları için tercih edilen Marmaris, şimdi de bölgenin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Pazar 06.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 06.12.2009 15:15
ABONE OL
Türkiye'nin bir bölümünde soğuk hava etkili olurken Marmaris'in doğal güzellikleriyle ünlü Bozburun beldesinde ve Turgut köyünde sonbaharın son günleri yaşanıyor. Turgut köyündeki şelaleye giden yürüyüş yolları, sararan yapraklar, rengarenk ağaçlarla tatilcileri ve doğa tutkunlarını karşılıyor.

Gün boyunca doğa ile baş başa kalan tatilciler, yorgunluklarını yaklaşık 15 dakikalık bir yürüyüşle ulaştıkları, şelalenin altında mola vererek atıyor.

Marmaris'ten ciplerle düzenlenen turlara katılan yerli ve yabancı turistler, ilçeye yaklaşık 30 dakika mesafede bulunan Bozburun beldesi ile Turgut köyüne ulaşınca araçlardan inerek doğada akşam saatlerine kadar yürüyüş yapıyor.

Marmaris'e özellikle Kasım ayında geldiklerini anlatan bir grup tatilci, ''Yaz mevsiminde bölge çok yoğun oluyor ve doğa ile baş başa kalma şansımız olmuyor. Marmaris'te sonbahar mevsimi Aralık ayının 15'ine kadar yaşanıyor. Gezi süresince doğayı fotoğraf makineleri ve kameralarımızla görüntülüyoruz'' dedi.

Bu arada, geziye katılan ve fotoğraf sanatçısı oldukları öğrenilen bir grubun ise yağmurun ardından sığla ağaçlarının yaprakları üzerinde biriken ''damlaları'' fotoğrafladıkları gözlendi.

Meteoroloji yetkilileri, Marmaris'te hava sıcaklığının 19 derece olarak ölçüldüğüne işaret ederek, bölgede zaman zaman yağmurun etkili olacağını ve hava sıcaklığının mevsim normallerinde olacağını bildirdi.