Noel'i kutlayan İngilizler denize girdi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar Noel kutlamalarını toplu halde denize girerek gerçekleştirdi.

  1. Haberler
  2. Turizm
Pazartesi 26.12.2011 15:15 ABONE OL

Giydikleri renkli kostümlerle Çalış Plajında bir araya gelen çoğu İngiliz uyruklu yabancılar, el ele tutuşup denize koşarak Noel'i kutladı. Organizasyon için bir araya gelen yabancılar kendi aralarında topladıkları paraları da Çalış çevresindeki yardım komitesine bağışladı.

Hıristiyanların Hazreti İsa'nın doğum günü kabul edilen 25 Aralık'ta kutladıkları Noel Bayramı (Christmas) Fethiye'deki yabancılar tarafından da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 25 Aralık tarihinin gecesinde eğlencelerle Noel'i kutlayan yabancılar, bu günün ertesinde de yıllardır yaptıkları bir geleneği Çalış Plajında yine devam ettirdi. Fethiye'de yerleşik olarak yaşayan yabancılar, giydikleri birbirinden değişik kostümleri ile plajda bir araya geldi. Kardan adam, Elvis Presley, Penguen, Robot ve melek
kıyafetleri ile el ele tutuşup toplandıkları Nil Resturant önünden kumsala inen yaklaşık 10 yabancı uyruklu Melek kıyafetine büründürdükleri bir köpek ile birlikte deniz kıyısına kadar çığlıklar arasında yürüdü. Denize bir anda koşarak giren yabancı uyruklu vatandaşlar birbirlerine su atarak organizasyonu eğlenceye çevirdiler.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Organizasyonu düzenleyenlerden Mark Pietsc ise havanın çok güzel olduğunu söyledi.
Sharon Walmsley de 10 yıldır Türkiye'de olduğunu, her yıl yapılan bu organizasyona katıldığını belirtip, "Hem eğleniyoruz hem Noel kutluyoruz, hem de çocuklara yardım topluyoruz" dedi.
Zehra Kaşlı isimli kız çocuğu ise "Arkadaşlara yardım için denize girdim. Su biraz soğuktu" dedi.

BUGÜN NELER OLDU