Nemrut her mevsim güzel

Ağır kış şartlarının yaşandığı Doğu Anadolu'da kartpostallık görüntüler, görenleri adeta büyülüyor.

Cumartesi 31.12.2011 11:04
Güncelleme: Perşembe 09.11.2017 15:52
ABONE OL

Ağır kış şartlarının yaşandığı Doğu Anadolu'da kartpostallık görüntüler, görenleri adeta büyülüyor. Bu güzelliklerin başında gelen Nemrut Krater gölleri ise her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Ağır kış şartlarının yaşandığı Doğu Anadolu'da kartpostallık görüntülere sahne oluyor. Özellikle kar yağışının etkin olduğu bölgelerde beyazlara bürünen turistik mekanlar görenleri adeta hayrete düşürüyor. Bu turistik mekanların başında gelen Bitlis'in Tatvan ilçesine 13 kilometre mesafede bulunan ve 2010 yılında Avrupa Birliği(AB)'nin, akustik turizmde Avrupa'nın 25 mükemmel destinasyonu arasında gösterdiği Nemrut Krater gölleri, her mevsim ayrı güzelliğe bürünüyor. Beyazlara bürünen Nemrut Krater Gölü kartpostallık görüntüsüyle kış turizmine de ayrıca bir katkı sunuyor.

Avrupa'nın en büyük ve dünyanın ikinci büyük krater gölü olan Nemrut, mevsim şartlarına göre, yüzmek, botla gezmek, sörf yapmak, doğa yürüyüşleri ve küçük havuzlardaki kaplıcalarıyla, turizm açısından farklı bir alternatif sunuyor.