Bodrum'da bahar havası

Türkiye’nin büyük bir bölümü zorlu kış şartlarıyla mücadele ederken, Bodrum’da Ocak ayında bahar havası yaşanıyor.

Türkiye'nin büyük bir bölümü soğuk ve dondurucu soğukların etkisinde kalırken Bodrum'da güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar deniz kenarlarına koştu. Yağışlı ve fırtınalı günlerin ardından güneşin yüzünü göstermesiyle kafe ve sahil kenarları doldu.

Balık tutan insanlar, ailesiyle birlikte sahil kenarında güneşlenen vatandaşlar ve el ele dolaşan aşıklar sahilleri doldurdu. Birçok şehirden ise yerli turistler yarıyıl tatilini geçirmek için Bodrum'a akın etti. Dondurucu soğuklar Türkiye'nin bütün bölgelerini esir alırken Bodrum'da ise yazdan kalma günler yaşanıyor. İstanbul, Ankara, Muğla ve birçok şehir beyaza bürünürken Bodrum'da yaşayan ve tatile gelenler ise sıcak hava ve güneşin keyfini çıkardı.

Yarıyıl tatillerini Bodrum'da geçirmek için gelen bir aile ise ülke genelinde kar ve kış yaşanırken Bodrum'un güneşli ve bahar havasının kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirtti. Meteorolojiden edinilen bilgiye göre hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde birkaç derece düşebileceği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN