"Hoşgörü Başkenti" İstanbul'da

"Hoşgörü Başkenti" ünvanıyla bilinen Hatay'ın o eşsiz kültürü, bir kez daha İstanbul'da tanıtılacak.

"Hoşgörü Başkenti" ünvanıyla bilinen Hatay'ın o eşsiz kültürü, bir kez daha İstanbul'da tanıtılacak. İstanbul'da Hatay Günleri etkinliği 28 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında Feshane'de gerçekleştirilecek.

Geçen yıl birincisi gerçekleştirilen Hatay Günleri etkinliğinin bu yıl da ikincisi düzenleniyor. Barış, hoşgörü ve kardeşlik sloganıyla gerçekleştirilecek Hatay Günleri'nde, Şehrin kültürel değerleri, tarihi, turizmi her yönüyle İstanbul halkına tanıtılacak.


Etkinlikle birlikte Hatay'ın tanıtımına ve ekonomisine büyük katkı sağlanacak. Bu nedenle İstanbuldaki tüketici ve yatınmcılarla biraraya gelinip, Hatay'ın kültürel, tarihsel, yöresel değerleri ve ürünleri sergilenerek, sahip olduğu tarih, kültür ve turizm potansiyeli ulusal ve uluslar arası alanda tanıtılacak.

HATAY MUTFAĞI TADILACAK

Hatay'ın lezzeti ile dillere destan zengin mutfak kültürü ve damak tadı da İstanbul'da geniş kitlelere tanıtılacak. Bununla birlikte, bir yandan ülke ekonomisine diğer yandan Hatay turizmine artı değer kazandırılması amaçlanıyor.

BİZE ULAŞIN