Delmece Yaylası 4 mevsim ilgi odağı

Yalova Delmece Yaylası şenlikleri Yalova Valisi Esengül Civelek'in katılımı ile gerçekleştirildi. Vali Civelek, yaylada restoran ve konaklama ünitelerinin hayata geçirileceği müjdesini verdi.

Yalova'nın en önemli organizasyonlarından birisi olan Delmece Yaylası şenlikleri 8. kez gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın gözlendiği şenliğe Yalova Valisi Esengül Civelek de katıldı. Yaylada açılan stantları gezen Vali Civelek, Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Ulusoy'dan da bilgiler aldı. Vali Civelek, şenliklerin açılışında yaptığı konuşmada Yalova'lılara bir müjde verdi. Delmece Yaylası'na restoran ve konaklama hizmeti verecek ünitelerin kurulacağının altını çizen Vali Civelek, "Delmece Yaylamız Marmara Bölgesi'nin en güzel yaylası ve doğal yaşam alanıdır. Bu sebepel sadece yazın değil yılın dört mevsiminde de doğaseverler, kampçılar ve doğa sporları tutkunları tarafından tercih edilmektedir. Bizlerin zengin yaşam kültüründe de yayla yaşamının büyük önemi vardır. Delmece Yaylası'nda 196 dönüm doğal park alanını Yalova Turizm Birliği olarak kiralamış bulunuyoruz. Önümüzdeki süreçte doğal yaşamı koruyarak bu alanda sizlere daha konforlu hizmet sunacak. Konaklama ve restoran üniteli projeleri yaşama geçireceğiz' dedi.

Şenliklerin yapılmasında emeği geçenlere birer plaket veren Civelek, ardından şenliklerde yer alan gösterileri izledi. Gecede devam eden şenlikler kapsamında yerel sanatçılarda bir konser verdiler.

BİZE ULAŞIN