Otellerin rakibi ''bedava palas''

Otellerde yer bulamayan ya da fiyatları yüksek bulan güreş severler tarafından ''bedava palas'' olarak adlandırılan alana erken gelerek yer tutuyor.

  • AA
  • Turizm
  • Salı 03.07.2012 13:54
Selimiye Camisi arkasındaki Osmanlı Mezar Taşları Sergi Alanı, önceki yıllarda olduğu gibi 651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemeye gelecek güreş sevdalılarını bekliyor.

Özellikle yarı final ve final güreşlerini izlemek üzere kente gelenlerden birçoğu, birer battaniye ve yastıkla ''bedava palas'' yolunu tutacak. Kent merkezine yakın ve çevresinin çitlerle çevrili olması, alanı konaklama açısından daha da cazip hale getiriyor.

Antalya, Denizli, Burdur, Manisa ve Aydın'dan gelen güreş tutkunlarının tercihi olan ''bedava palas'' için uyku tulumu, tencere, tava, demlik ve tüplerini getiren güreş severler, gece yatmak için geldikleri alanda sıkıntı çekmeden memleketler arası tatlı rekabetlere tutuşuyorlar. Yıldızları seyrederek, mezar taşlarını başlarına yastık yaparak bir sonraki mücadele dolu güne hazırlanıyorlar.

Sabahın ilk ışıklarıyla güne ''merhaba'' diyen güreş severler, kendilerini görüntülemek isteyen basın mensuplarının da yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Adeta, ''ölmeden mezara konmuşlar'' fotoğrafı diye adlandırılan görüntülerin ortaya çıktığı anları ölümsüzleştirmek isteyen yerli ve yabancı foto muhabirleri de ''bedava palas'' sakinleri uyanmadan bölgeye akın ediyor.

651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 6 Temmuz Cuma günü Er Meydanı'nda başlayacak. Bedava palas konukları da Perşembe gününden itibaren yıllardır mesken tuttukları alana gelmeye başlayacak.

BİZE ULAŞIN