Tatilcilerin plaj tepkisi

Havaların ısınmasıyla birlikte deniz ve havuzlara akın eden İzmirli vatandaşlar, plajların kirliliğinden şikayet ediyor.

Hafta sonu tatilini fırsat bilerek deniz ve plajlara akın eden İzmirliler, özellikle Urla Kalabak iskele mevkiindeki plajlardan oldukça rahatsız olduklarını belirttiler. Plajlarda her yerin çöp olduğunu, hatta denizin içinde bile poşet ve pisliklerle karşılaştıklarını belirten Erdinç Kapan (66) isimli vatandaş, yıllardır bu bölgede denize girdiğini ve plajın yaz kış hiçbir bakım görmediğini savundu. Belediye görevlilerinin bölgeyle ilgili hiçbir çalışması olmadığını öne süren Kapan, 'Biz buraya çoluğumuzu çocuğumuzu getiriyoruz. Fakat son derece sağlıksız bir ortam var. Her taraf çöp ve pislik içinde. Bakın görüyorsunuz, uzun bir sahil şeridi var ama bir tane bile tuvalet yok. Bu insanlar nereye gitsinler bunu düşünen yok. Biz buraya denize giren insanlar olarak seçim döneminde uyguladığımız durumdan pişmanız. Keşke daha farklı bir davranış sergileseydik. Belki o zaman durum farklı olurdu' diye konuştu.

Plajın büyük bölümünde çöp birikintilerinin olduğu gözlenirken, bölgede belediye adına hiçbir çalışanın olmaması dikkat çekti.

BİZE ULAŞIN